jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۵۲۶۳   ۲۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۳

سیدمحمد خاتمی ، رئیس جمهوری اسلامی دیروز وارد اوکراین شد و رسما از سوی لئونید کوچما، همتای اوکراینی خود مورد استقبال قرار گرفت .به گزارش ایرنا، پس از این استقبال ، مذاکرات رسمی هیاتهای بلندپایه ایران و اوکراین انجام شد و در پایان این مذاکرات

، معاهده اساس روابط متقابل و اصول همکاری های ایران و اوکراین توسط روسای جمهوری اسلامی ایران و اوکراین امضا شد. گفتنی است ، خاتمی در حاشیه اجلاس اکو در استانبول دیدارهایی را نیز با سران شرکت کننده در اجلاس انجام داد. روسای جمهوری آذربایجان ، تاجیکستان ، قرقیزستان و رئیس دولت اسلامی افغانستان در دیدار با خاتمی درباره روابط و همکاری های دوجانبه و منطقه ای به بحث و تبادل نظر پرداختند. وی همچنین در دیدار مشترک با رئیس جمهور تاجیکستان و رئیس دولت اسلامی افغانستان خواستار ارائه طرحی جامع از سوی همه کشورهای منطقه برای مبارزه جدی با موادمخدر شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر