jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۷۸۵   ۱۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۴

رئیس سازمان بهزیستی با انتقاد از سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت : با گذشت بیش از 5ماه از سال ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هنوز اعتبارات مربوط به پیشگیری و درمان اعتیاد را پرداخت نکرده است .

به گزارش واحد مرکزی خبر، راه چمنی افزود: هنوز یک ریال از اعتباراتی که در قانون برای حل معضل اعتیاد به سازمان بهزیستی اختصاص یافته ، پرداخت نشده است . او گفت : 600میلیارد ریال از یکهزار و 900میلیارد ریالی اعتبار سال 81سازمان بهزیستی به پیشگیری و درمان اعتیاد اختصاص یافته است که هنوز موافقت نامه آن با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مبادله نشده است . او با اشاره به این که 66درصد از 20هزار بیمار مبتلا به ایدز را در کشور، معتادان تشکیل می دهند، خواستار تهیه طرح جامع و ضربتی برای حل معضل اعتیاد در جامعه شد. راه چمنی تصریح کرد: طرح نحوه تامین سلامت جنسی جامعه در شورای اجتماعی کشور مطرح شده ، ولی هنوز هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است . او درباره آمارهای مربوط به زنان ویژه گفت : براساس آمارهای موجود در مراکز بازپروری زنان آسیب دیده ، فقط 3هزار زن ویژه شناسایی شده اند و مابقی آمارهای ارائه شده در مطبوعات ، پیش بینی های غیرعلمی است . رئیس سازمان بهزیستی گفت : واقعیت وجود این زنان و تقاضا برای چنین رفتارهایی را در جامعه نمی توان نادیده گرفت و بررسی مشکلات وجود چنین زنانی را در جامعه نباید از بررسی و حل سایر آسیبهای اجتماعی جدا کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر