jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۶۸۴   ۰۹ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۹

حدود 67درصد کل خودروهای فعال که برگه معاینه فنی معتبر دارند، حداقل یکی از دو آلاینده COو HCرا بیش از حد مجاز منتشر می کنند.

به گزارش قلم سبز ایران ، بر اساس تحقیقات صورت گرفته با توجه به بالا بودن میانگین سنی خودروهای در حال تردد، موتور این خودروها زودتر از موعد قابل انتظار از تنظیم خارج می شوند و به همین دلیل برای کارآمد بودن طرح معاینه فنی ، باید تدابیر زیربنایی از قبیل تبدیل به احسن کردن خودروهای فرسوده نیز همزمان با معاینه فنی صورت گیرد. همچنین نوع خودروها نیز در خارج شدن آنها از تنظیم و میزان انتشار آلاینده ها تاثیر مستقیم دارد، به طوری که در خودروهای پیکان ، میزان انتشار آلاینده CO، 3درصد حجمی و HC، ppm 200بیشتر از خودروهای دیگر است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر