مهر: برای جلوگیری از فروش سکه های تقلبی و نیز خرید سکه سال 1380 به قبل به قیمت پایین تر از حد معمول، طرح درج شماره سریال بر روی کارت - پلمپ سکهها از فردا در سراسر کشور آغاز میشود.
کد خبر: ۱۴۶۶۸۷

محمد کشتی آرای گفت: واحدهای فروشنده سکه تا سه ماه آینده موظف به عرضه سکه تنها براساس شماره سریال و درج آن در فاکتور فروش هستند.
نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر، سکه و صراف کشور گفت: این طرح برای یکسان سازی نرخ سکه و جلوگیری از افزایش قیمت ها در سراسر کشور اجرایی خواهد شد. این درحالی است که واحدهای مجاز پلمپ و فروش سکه باید شماره سریال مخصوصی را بر روی کارت سکه و فاکتور فروش آن درج کنند تا هویت هر سکه مشخص شود.
به گفته وی، از مهرماه فروش سکه ها با درج سریال صورت می گیرد تا از بروز مشکلاتی از جمله خرید و ضرب سکه سال های پایین از 1380 با قیمت ارزانتر و فروش سکه های تقلبی در کارت های جعلی جلوگیری شود.
کشتی آرای تصریح کرد: این طرح از فردا در سراسر کشور آغاز می شود و اتحادیه طلا، جواهر، سکه و صراف کشور سه ماه فرصت خواهد داشت تا این طرح را عملیاتی کند به این معنا که به هر واحد صنفی شماره سریال خاصی تعلق می گیرد که باید بر روی کارت-پلمپ های سکه درج کند.
وی اظهار داشت: بر این اساس، یک ماه زمان برای شماره بندی و اختصاص سریال به واحدهای صنفی و نیز مشخص شدن واحدهای مجازبه اتحادیه و یک ماه زمان برای عملیاتی کردن طرح به واحدهای صنفی اختصاص می یابد تا بتوان ظرف سه ماه آتی این طرح را به صورت کامل در کشور عملیاتی کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها