سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرد:

نامه اعتراض‌آمیز سفیر ایران در سازمان ملل به شورای امنیت

در پی ادعا‌های واهی اتحادیه عرب، سفیر ایران در سازمان ملل به شورای امنیت نامه اعتراض‌آمیز نوشت. امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد درپی ادعا‌های واهی اتحادیه عرب‌نامه‌ای اعتراض آمیز به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرده است.
کد خبر: ۱۴۶۳۷۷۶

به گزارش جام‌جم‌آنلاین درپی ادعا‌های واهی اتحادیه عرب بر جزایر سه‌گانه، سفیر ایران در سازمان ملل به شورای امنیت نامه اعتراض‌آمیزنوشت.

امیرسعید ایروانی،سفیرونماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد درپی ادعا‌های واهی اتحادیه عرب‌، نامه‌ای اعتراض‌آمیز به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرده است.

درمقر سازمان ملل متحد در نیویورک در پی ادعا‌های بی‌اساس اتحادیه کشور‌های عربی علیه جمهوری اسلامی ایران، امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد نامه‌ای خطاب به شورای امنیت ارسال کرده است.

در این نامه، جمهوری اسلامی ایران به شدت اتهامات ناحق و بی‌اساس علیه حاکمیت و تمامیت ارضی خود را که در بند ۱۱بیانیه اتحادیه کشور‌های عربی مطرح شده است، محکوم و قاطعانه رد کرده و این اقدام را دخالت آشکار و ناعادلانه در امور داخلی کشورمان دانسته است.

این نامه می‌افزاید: این اقدام نه تنها با روح حسن همجواری مغایرت دارد، بلکه نقض آشکار اصول بنیادی حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل به‌ویژه اصول برابری حاکمیتی و عدم مداخله در امور داخلی کشور‌هاست. جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر حاکمیت غیرقابل انکار خود بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس تاکید می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران همچنین استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس در بند‌های ۱۱و۱۶بیانیه مذکور را به شدت محکوم کرده و آن را غیرقابل قبول دانسته است.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است خلیج فارس تنها نام قانونی و معتبر جغرافیایی برای این پهنه آبی است که از دوران باستان تاکنون استفاده شده است.

تمام سازمان‌های معتبر نقشه‌نگاری جهانی نیز این منطقه دریایی را با عنوان خلیج فارس به رسمیت شناخته و به آن احترام می‌گذارند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها