بازدید رایگان از موزه ی تاریخ طبیعی اردبیل

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بازدید از موزه ی تاریخ طبیعی این استان به مناسبت هفته محیط زیست رایگان است.
کد خبر: ۱۴۵۹۵۸۶

به گزارش جام جم آنلاین،حسن قاسم پور روز سه شنبه با عنوان اینکه بازدید از موزه تاریخ طبیعی اردبیل از تاریخ ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه برای عموم مردم رایگان است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند به جز ایام تعطیل، هر روز از ساعت ۸ تا ۱۴ از این موزه که در حاشیه شرقی دریاچه شورابیل، جنب دانشگاه پیام نور اردبیل قرار دارد، بازدید کنند. وی اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی با وجود گونه‌هایی از حیوانات پوست‌آرایی شده (تاکسیدرمی)، سنگواره‌ها و سنگ‌های مختلف مجموعه‌ای زیبا از طبیعت استان را در مقیاسی کوچک برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته است.

بازدید رایگان از موزه ی تاریخ طبیعی اردبیل

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: موزه تاریخ طبیعی اردبیل ۱۷ گونه پستاندار، ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه ماهی، ۱۲ گونه خزنده و دوزیست و نمونه های متنوعی از حشرات و تیپ‌های مختلف گیاهی را شامل می‌شود. قاسم پور از اجرای برنامه های متنوع همزمان با هفته محیط زیست در نقاط مختلف این استان خبر داد. وی با عنوان اینکه امسال شعار هفته محیط زیست «سهم من در تداوم حیات» نامگذاری شده است، اضافه کرد: هفته محیط زیست فرصت مناسبی برای فرهنگ‌سازی در خصوص این شعار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از مردم، همیاران و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده و یا اطلاع از هر گونه تخلفات زیست‌ محیطی مراتب را به اولین پاسگاه محیط‌بانی ، پاسگاه انتظامی و یا به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط‌زیست استان گزارش کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها