مصوبات سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی با جدیت دنبال شود

یزد- نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه آیت الله شهید رئیسی مصداق واقعی ایستادگی در مسیر خدا بود گفت: مصوبات سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی با جدیت دنبال شود.
کد خبر: ۱۴۵۸۱۱۶

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم هرجایی که بخواهد مطلب مهمی را مطرح کرده و مسیر سعادت گونه و تکامل را به ما نشان دهد، همیشه پیش از آن توصیه به تقوا دارد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: ما در این دنیا بی هدف و عبث خلق نشدیم که همینطور در این دنیا چندسال زیست کرده، بخوریم و بخوابیم و بعد از آن هم هیچ اثری نداشته باشد و زندگی ما به پایان برسد، بلکه این انسان خلق شده و خداوند در وجود او صفات بزرگی گذاشته که از آن باید برای طی کردن سیر تکاملی استفاده کند.

آیت الله ناصری گفت: سرشت ما خدایی است و هیچ زمانی انسان نمی‌تواند از درون توجه به غیر از خدا بکند و آن چیزی که انسان تعلق به دنیا دارد، همه ظاهرهایی است که فطرت ها را خاموش می‌کند و پرده‌ای در اثر گناهان به وجود می‌آید که انسان به مسائل غیر از خدا می‌پردازد.

امام جمعه یزد ادامه داد: معنای تقوا این است که من و شما در حرکتمان کارهایی را انجام دهیم و در اعتقادمان نیت‌هایی داشته باشیم و عمل‌هایی انجام دهیم که ما را به خدا نزدیک کند و دستور خدا باشد.

آیت الله ناصری افزود: این موضوع چون اولا دستور خداوند را دارد کار مقدسی است و خداوند به ما در آن کمک می‌کند و از سوی دیگر چون روح ما به سمت قرب الهی حرکت می‌کند هم در مسیر سعادت قرار می‌گیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مصداق چنین اشخاصی آیت الله رئیسی است بیان کرد: خداوند متعال می‌فرماید اگر خدا را دوست دارید اطاعت از خدا و رسول کنید و تا پایان در این مسیر بمانید و خدا محبت شما را در دل دیگران قرار می‌دهد.

آیت الله ناصری با اشاره به حاج قاسم سلیمانی گفت: از آنجا که حاج قاسم در مسیر خدا حرکت کرد، خداوند هم حب او را در دل مومنان قرار داد و همه از شهادت وی ناراحت و غمگین بودند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: باید سعی کنیم از تاریخ و سرنوشت انسان‌ها عبرت بگیریم و خودمان را به نقطه‌ای برسانیم که محبوب خداست و این سرنوشتی است که خدا برای ما قرار داده و اگر تخطی از آن نداشته باشیم قطعا به آن دست پیدا خواهیم کرد.

وی در خطبه دوم خود عنوان کرد: به خودمان تسلیت می‌گوییم که انسان‌های خدایی و وارسته را از دست دادیم و به آن شهدای والامقام هم تبریک عرض می کنیم که خداوند آنها را اینگونه انتخاب کرده است.

امام جمعه یزد بیان کرد: شهادت بالاترین درجات و حدی است که یک انسان به آن دست پیدا می‌کند.

آیت الله ناصری گفت: ما رئیس جمهور عزیزمان، وزیر امور خارجه، امام جمعه و استاندار تبریز و چند نفر دیگر از اطرافیان و خدمتگزاران به نظام را از دست دادیم که فاجعه بزرگی برای ما بود و باید واقعا از خدا بخواهیم که در این مسیر هم صبر، امیدواری و استقامت به همه عنایت کرده و هم درایت و برنامه ریزی خوب برای پیشرفت کشور داشته باشیم و خداوند متعال جبران کند این خسارت را برای ما؛ البته این غم جبران نمی‌شود اما خداوند متعال عنایت بسیاری به این ملت و کشور و انقلاب دارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ما در طول انقلاب شهادت افراد بزرگی همچون شهید بهشتی، رجایی، باهنر و شهید محراب شهید صدوقی را داریم گفت: اینها همه در کارنامه انقلاب و اسلام هست.

آیت الله ناصری افزود: رئیس جمهور شهید ما هم در همین سیره قرار داشت و خدای متعال به وسیله شهادت این عزیزان انشاالله دین و اسلام را یاری کند و دشمنان را منکوب کرده و عنایت‌هایی به این ملت و اسلام دارد که باید قدر آن را بدانیم و از این عنایات‌ خداوند استفاده کنیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه ما چنین مسئولانی نیاز داریم گفت: امیدواریم که خداوند برای ما جبران کند و انسان‌های وارسته‌ای را برای ما قرار دهد که این مسیر را طی کند و امیدواریم که خداوند همیشه مقام معظم رهبری را سلامت بدارند تا این انقلاب را در مسیر خودش هدایت فرمایند.

وی ادامه داد:  در سفرهای استانی رئیس جمهور، جلسات تهران، مصوباتی داشتیم که به همه مسئولان توصیه و سفارش اکید داریم که این مسائل را به صورت دقیق و با تمام توان پیگیری کنند که به سرانجام برسد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: از مردم و مسئولان می‌خواهیم که همیشه پای کار انقلاب و اسلام باشند و انشاالله خدای متعال هم برای ما این ضایعه دردناک را جبران می‌کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها