وداع مردم پایتخت با سیدِ شهیدان خدمت؛ خاطره حاج‌قاسم در یادها زنده شد

مراسم وداع مردم پایتخت با رئیس‌جمهور شهید آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی در مصلی امام خمینی(ره) تهران آغاز شد.
کد خبر: ۱۴۵۷۷۶۷

به گزارش جام جم آنلاین، مردم قدرشناس پایتخت از ساعات اولیه شامگاه سه‌شنبه -اول خرداد ۱۴۰۳- برای وداع با پیکر پاک «سیدالشهدای خدمت» شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش در مصلی امام خمینی (ره) تهران گرد هم آمدند.

این مراسم پرشور با مداحی حاج منصور ارضی، حاج محمود کریمی و سیدمحمود علوی و به منظور ادای احترام شهروندان تهرانی به خدمات صادقانه رئیس‌جمهور شهید در مصلی تهران برگزار می‌شود و در آن پایتخت نشینان در غم از دست دادن «شهید جمهور» خود به سوگ نشستند.

مراسم وداع با شهید جمهور خاطره وداع مردم پایتخت با سردار شهید و مرد میدان حاج قاسم سلیمانی را در ادهان زنده کرد.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، آیت‌الله رئیسی در سفری استانی به آذربایجان شرقی برای حضور در مراسم افتتاح سد مرزی قیزقلعه‌سی همراه با همتای آذربایجانی خود به شمال این استان در نزدیکی مرز همسایه شمال غربی کشورمان سفر کرده بود که در بازگشت به تبریز، بالگرد حامل رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، تیم محافظت و خدمه پرواز دچار سانحه شد و سقوط کرد. در اثر این سانحه، همه مسافران این پرواز به شهادت رسیدند و آخرین برگ از سفرهای استانی آیت الله رئیسی، با شهادت وی در راه خدمت به وطن رقم خورد.

صبح امروز نیز در استقبالی بی نظیر مردم تبریز در مراسم وداع با پیکر آیت الله رئیسی و دیگر شهدای این سانحه حضور یافتند و مراسمی میلیونی برای وداع با پیکر شهدای خدمت رقم زدند که به گفته پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس، چنین تشییع پیکری در استان آذربایجان شرقی بی سابقه بوده است.

سپس هواپیمای حامل پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و یاران شهیدش، با استقبال حجت الاسلام محسن قمی نماینده مقام معظم رهبری، اعضای هیات دولت و مقامات لشکری وارد فرودگاه مهرآباد شد و برای وداع مردم قدرشناس تهران به مصلی امام خمینی تهران انتقال یافت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها