معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از نصب سامانه‌های ثبت تخلف رانندگی در همه معابر و بزرگراه‌های فاقد تجهیزات این کلان‌شهر خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۵۷۰۵

به گزارش جام جم آنلاین،هادی شه‌دوست شیرازی گفت: سامانه‌های ثبت تخلف شهری که عمدتاً در معابر بزرگراهی و اتوبان‌های نصب‌شده، سرعت را به‌صورت متوسط به ثبت می‌رساند و ملاک تعیین تخلف، صرفاً سرعت هنگام عبور از مقابل دوربین نیست بلکه در طول مسیر هم سرعت تردد محاسبه‌شده و در صورت تخلف قبض جریمه برای راننده متخلف صادر خواهد شد.

تجهیز بزرگراه‌های شیراز به سامانه ثبت تخلف رانندگی
وی ادامه داد: امسال پیش‌بینی‌شده است که سامانه‌های ثبت تخلف در کلیه معابر و بزرگراه‌های فاقد تجهیزات، نصب و راه‌اندازی شود که تا شهریور عمده بزرگراه‌ها از جمله کمربندی جنوب، آیت‌الله حائری شیرازی، سرلشکر شهید استوار، نصر، رسول اعظم(ص)، سپهبد شهید سلیمانی و کنارگذرهای خرم رود به سامانه‌های ثبت تخلف رانندگی تجهیز خواهند شد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از شهروندان خواست با رعایت قوانین رانندگی ازجمله رعایت سرعت مجاز، خودداری از توقف در نقاط ممنوع و پیاده‌روها، خودداری از پارک دوبل و اخذ معاینه فنی در شهر شیراز ایمن رانندگی کنند تا مشمول جرائم سنگین رانندگی نشوند.
شه‌دوست شیرازی گفت: شهروندان شیرازی به خاطر داشته باشند که رانندگی آن‌ها در هر نقطه از شهر شیراز در دیدرس سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک قرار دارد که هرگونه تخلفی را بدون در نظر گرفتن مالک و راننده خودرو ثبت خواهد کرد.
شه‌دوست شیرازی همچنین با اشاره به اعلام نرخ جدید جرائم تخلفات رانندگی گفت: افزایش نرخ جرائم تخلفات رانندگی می‌تواند به بهبود وضعیت تردد خودروها در معابر شهری و کاهش حوادث و سوانح رانندگی کمک کند و مانع حرکات حادثه‌ساز توسط رانندگان متخلف شود.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری شیراز ادامه داد: شهرداری شیراز با وجود  ۹۶ سامانه ثبت تخلف هوشمند، ۱۵۲ سامانه ثبت تخلف خودکار و ۶۰ سامانه ثبت تخلف در محدوده کم آلاینده LEZ با ابلاغ نرخ جدید جرائم رانندگی تلاش می‌کند با همکاری پلیس راهور مرکز استان از بروز رفتار پرخطر توسط رانندگان حادثه‌آفرین جلوگیری کند.
وی اظهار کرد: آمار تصادفات در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ بیانگر شیب کاهشی در میزان تصادفات رانندگی در کلان‌شهر شیراز است؛ آمار بیانگر آن است که درصد تغییرات تصادفات در سه سال گذشته شیب کاهشی ۴۹ درصدی داشته است.
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تصریح کرد: در طرح نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه در پارسال  که از اسفندماه ۱۴۰۲ تا فروردین‌ماه ۱۴۰۳ برگزار شد، تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات درون‌شهری ۶۴ درصد کاهش داشته و درمجموع در آمار تصادفات درون‌شهری ۲ درصد کاهش مشاهده‌شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها