دیدار رئیس قوه قضاییه با هزار نفر از کارگران در هرمزگان

رئیس قوه قضاییه در ادامه برنامه‌های سفر خود در سفر به هرمزگان، به مناسبت روز کارگر با جمعی هزار نفری از کارگران استان دیدار کرد.
رئیس قوه قضاییه در ادامه برنامه‌های سفر خود در سفر به هرمزگان، به مناسبت روز کارگر با جمعی هزار نفری از کارگران استان دیدار کرد.
کد خبر: ۱۴۵۵۰۳۲

 

هرمزگان-جام جم انلاین-رئیس قوه قضاییه در ادامه برنامه‌های سفر خود در سفر به هرمزگان، به مناسبت روز کارگر با جمعی هزار نفری از کارگران استان دیدار کرد.

رئیس قوه قضاییه در این دیدار ضمن گرامیداشت روز کارگر گفت: کارگران بخش قابل توجهی از نیروی شاغل در کشور را تشکیل می‌دهند و مشارکت آنها در تحقق شعار سال می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اشاره به لزوم امنیت شغلی کارگران، بر مناسب سازی حمایت‌های بیمه‌ای و ضابطه‌مند شدن همه روابط کارگران و کارفرما تاکید کرد.

وی گفت: آشنا کردن کارگران با حقوقشان یکی از وظایف حاکمیت است و کارگران باید بدانند که کمیته‌ها و کمیسیون‌های مخصوصی در اداره‌های کار، ویژه رسیدگی به مسائل کارگران وجود دارد و یکی از اعضای این کمیسیون‌ها، نماینده قوه قضاییه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای افزود: کارگران بدانند که مرجع تجدیدنظر پیرامون برخی تصمیم‌های کمیسیون‌های کارگری، دیوان عدالت اداری است که زیر نظر قوه قضاییه است.

وی گفت: کارگران با دانستن و آشنایی با این قبیل اطلاعات و موضوعات حقوقی و صنفی می‌توانند از بخش‌های مربوطه و مقامات و مسئولان ذی‌ربط مطالبه‌گری کنند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به اقداماتی که قوه قضاییه می‌تواند در قبال حقوق کارگران انجام دهد، گفت: می‌توانیم شعب و مراجع قضایی تخصصی را برای حمایت از حقوق کارگران ایجاد کنیم و من به عنوان رئیس قوه قضاییه در جلسه سران قوا و شورا‌های عالی مربوطه، کار‌های لازم را برای رفع مشکل شما کارگران پیگیری می‌کنم.

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، «تاجیک» نماینده کارگران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه هرمزگان از قرارداد‌های موقت کارگری و دستمزد پایین کارگران انتقاد کرد و گفت: چرا باید شرایط به نحوی باشد که همیشه میزان حقوق کارگران از تورم عقب‌تر باشد در حالی که طبق ماده ۴۱ قانون کار، به صراحت یکی از معیار‌های تعیین حداقل دستمزد کارگران، درصد تورم اعلامی بانک مرکزی است.


خانم «احمدی» نماینده کارگران منطقه ویژه معدنی و فلزی خلیج فارس نیز به طرح مباحثی در رابطه با ایمنی و حفاظت بهداشت کار اشاره کرد و خواستار در نظر گرفتن شعب تخصصی از سوی قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده‌های ناشی از این موضوع شد.

«اسدی» نماینده کارگران شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس نیز در این دیدار به مباحثی در رابطه با ضرورت تامین مسکن برای کارگران اشاره کرد.

«پرویزی» نماینده شرکت فولاد هرمزگان نیز در این جلسه به برخی اقدامات صورت گرفته در راستای رفاه حال کارگران این مجتمع اشاره کرد.

خانم «فریبرزی» نماینده شرکت پالایش نفت آفتاب نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی در راستای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی و بیکار شدن کارگران، به مباحثی در رابطه با ضرورت تامین امنیت شغلی کارگران از سوی مسئولان اشاره کرد.

«شاهین‌زاده» نماینده یکی از مجتمع‌های تاسیساتی هرمزگان نیز در این مراسم، برخی اقدامات صورت گرفته در واحد تولیدی متبوع خود را تشریح کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها