بهسازی معابر شهرک‌های صنعتی اردبیل با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از زیرسازی و بهسازی باند رفت و برگشت و لکه‌گیری معابر شهرک‌های صنعتی شماره ۱ و ۲ اردبیل با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال خبر داد.
کد خبر: ۱۴۵۴۳۹۹

به گزارش جام جم آنلاین،هاشم علایی اعلام کرد: پیمان سپاری و تعیین پیمانکار باند رفت و برخی از معابر شهرک صنعتی شماره یک اردبیل با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال انجام شده که عملیات اجرایی آن به زودی شروع می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین برای بهسازی باند رفت و برگشت و لکه‌گیری برخی از معابر شهرک صنعتی شماره ۲ اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که تلاش می‌کنیم این طرح تا پایان نیمه اول سال جاری عملیاتی و در اختیار واحدهای تولیدی قرار داده شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: یکی از مشکلات حال حاضر شهرک‌های صنعتی شماره یک و ۲ اردبیل، فرسودگی معابر و برخی از تاسیسات و زیرساخت‌های آن است که در اثر گذشت زمان مستهلک شده و از بین رفته است.
علایی با اشاره به نقش بسیار مهم شرکت‌های خدماتی در ارائه خدمات مطلوب به صاحبان صنایع افزود: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، موظف به واگذاری امور شهرک‌های صنعتی به شرکت‌های خدماتی هستیم تا با کم کردن تصدی‌گری بخش دولتی، شاهد واگذاری امور به صاحبان صنایع باشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: یکی از عمده مشکلات شرکت‌های خدماتی که متشکل از خود کارآفرینان و صنعتگران بوده و بدون کوچک‌ترین چشمداشتی در حال ارائه خدمات به واحدهای تولیدی هستند، کمبود منابع مالی است.
علایی همچنین یکی از منابع درآمد این شرکت‎‌های خدماتی را دریافت هزینه شارژ و مصرف آن به منظور هزینه‌های جاری و بهسازی معابر و زیرساخت‌های موجود دانست که با توجه به افزایش قیمت‌ها ، این منابع درآمدی کفاف بهسازی و ترمیم حتی یک خیابان شهرک‌های صنعتی را نخواهد داشت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: بهترین راه حل ممکن، اختصاص بخشی از مالیات ارزش افزوده واحدهای تولیدی برای بهسازی زیرساخت‌های موجود است که امیدواریم با مساعدت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، شاهد تحقق این درخواست بحق واحدهای تولیدی باشیم.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع تلاش شده است با همراهی استاندار و مسئولان، کاستی‌های موجود در شهرک‌های صنعتی کاهش یابد و طی چند سال اخیر اعتبارات بسیار مناسبی برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی تخصیص یافته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها