معاون دبیرکل حزب‌ الله لبنان با اشاره به نتایج مهم نبرد طوفان الاقصی اعلام کرد که لبنان به لطف مقاومت امروز قدرتمند است و حزب‌الله توانست با حمایت از غزه چندین هدف را محقق سازد.
کد خبر: ۱۴۵۱۳۵۴

به گزارش جام جم آنلاین، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی به نتایج نبرد طوفان الاقصی اشاره و اعلام کرد که یکی از نتایج این نبرد آن بود که موجب شد ارزش‌های غربی و آمریکایی در سطح جهان ساقط شود و ثابت کرد که این ارزش‌ها، شکست‌خورده و سقوط کرده و غیرانسانی هستند و نمی‌توانند هیچ آینده‌ای برای مردم بسازند.

وی گفت:، اما دستاورد دوم نبرد طوفان الاقصی که بسیار مهم بود، این است که سطحی از ضعف اسراییل را برملا کرد که شاید پیش از این نمی‌توانستیم تصور کنیم. طوفان الاقصی درحالی رخ داد که هیچ کس از آن خبر نداشت و نه طرف‌های امنیتی و نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی و نه آمریکا هیچ کدام نتوانستند آن را پیش بینی کنند.

شیخ نعیم قاسم در ادامه به قدرت مقاومت لبنان اشاره و تاکید کرد که دوره لبنانِ ضعیف دیگر به سر آمده و امروز لبنان قدرتمند است و همچنان قوی باقی خواهد ماند و قدرت آن بیشتر خواهد شد. دوره‌ای که شبه نظامیان خیانتکار بر لبنان سیطره داشتند تمام شده است و ما امروز در دوره مقاومتی قرار داریم که اجازه وقوع فتنه‌های مذهبی و فرقه‌ای را در کشور نمی‌دهد و دست همه کسانی که می‌خواهند در زمین لبنان به نفع خودشان بازی کنند را قطع کرده است.

معاون دبیر کل حزب‌ الله اظهار داشت: ما برای حمایت از غزه با اسراییل می‌جنگیم، اما این مبارزه ما در چارچوب منافع ملی لبنان و دفاع از کشور خودمان نیز هست و ما از کسانی که وظیفه خود را در محافظت از لبنان انجام نمی‌دهند سوال می‌کنیم که چرا از کشور حمایت نمی‌کنید؟ اسراییل یک خطر قریب‌الوقوع است و بنابراین بهتر است که ما در اقدامی پیشگیرانه مقابل آن بایستیم نه اینکه منتظر بمانیم تا این رژیم هرکاری می‌خواهد انجام دهد. به ویژه اینکه امروز بهترین فرصت برای مقابله با این دشمن است.

این مقام حزب‌الله گفت که ما با حمایت از غزه چند هدف را محقق ساختیم و در عین حال از لبنان نیز دفاع و معادلات بازدارندگی ایجاد کردیم و قواعدی را تثبیت کردیم که بر اساس آن لبنان با قدرت در برابر اسراییل می‌ایستد و این رژیم باید از قدرت واقعی لبنان که ظلم و اشغالگری را نمی‌پذیرد بترسد.

وی تصریح کرد که حزب الله تصمیم گرفت عملیات‌های نظامی خود را در محدوده ۳ تا ۵ کیلومتری مرز‌ها انجام دهد و از آن فراتر نمی‌رود و طی ۶ ماه به همین منوال عمل کرده است. اما زمانی که دشمن غیرنظامیان لبنان را هدف قرار می‌دهد ما هم پاسخ آن را متقابلا می‌دهیم و معادله ما در این زمینه آن است که نمی‌گذاریم اسراییل هرکاری می‌خواهد بکند.

شیخ نعیم قاسم در پایان به قدرت حزب‌الله در دور زدن تجهیزات نظامی ارتش صهیونیستی اشاره و تاکید کرد که یکی از عوامل قدرت ارتش اسراییل این است که آسمان را با هواپیما‌های جاسوسی خود پر می‌کند و به این ترتیب تحولات زمین کاملا در معرض دید صهیونیست‌ها قرار می‌گیرد و هیچ چیز از چشم آن‌ها پنهان نمی‌ماند؛ بنابراین آیا تاکنون از خودتان سوال کرده‌اید که با وجود پرواز انبوه و مکرر هواپیما‌های دشمن در حریم هوایی، حزب‌الله چگونه توانسته پرتابگر‌ها و تجهیزات خود را در مناطق مرزی مستقر سازد؟ این یک دستاورد بزرگ برای مقاومت بوده و تاکید می‌کند که مقاومت می‌تواند به نتایج بزرگ و مثبتی برسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها