سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق با تاکید بر اینکه اولین گام برای برخورد با رژیم صهیونیستی برعهده سازمان ملل است خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی اکنون همانند دیوانه‌ای است که در باتلاق گیر افتاده است.
کد خبر: ۱۴۵۱۰۴۱

به گزارش جام جم آنلاین، «حسین اکبری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در اظهاراتی گفت: دشمن صهیونیستی به این نتیجه رسیده است که برای رسیدن به دستاورد‌هایی در میادین دیگر، راهی جز ارتکاب جنایت پیش‌رو ندارد. تمام کشور‌های جهان اذعان کردند که دشمن صهیونیستی با ارتکاب تجاوز‌هایی علیه زنان و کودکان در غزه مرتکب جنایت‌های جنگی علیه انسانیت می‌شود. اولین گام برای برخورد با رژیم صهیونیستی برعهده سازمان ملل است؛ سازمانی که بنابر مسئولیت و ماموریت خود و همچنین فلسفه تشکیل آن باید مواضعی در خصوص این تحولات خطرناک اتخاذ کند.

وی در گفتگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد: کشور‌های مستقلی که منشور سازمان ملل را امضا کرده‌اند باید از ارزش امضای خود دفاع کنند، این کشور‌ها باید از ارزش‌های خود دفاع کرده و گام‌هایی علیه رژیم صهیونیستی اتخاذ کنند، زیرا اصحاب وجدان‌های بیدار و تمام آزادگان جهان به ماهیت و حقیقت این رژیم پی بردند. تمام کشور‌های جهان باید از حرمت اماکن دیپلماتیک دفاع کنند، زیرا اگر چنین اقدامی نکنند این امر باعث خواهد شد که رژیم صهیونیستی کشور‌های متعددی را هدف قرار دهد.

اکبری افزود: سفارت ایران اکنون مزین به تصویر هفت شهید سپاه پاسداران شده است که در راه دفاع از قدس به شهادت رسیدند. همچنین ۲ مامور پلیس مجروح شدند که ماموریت آن‌ها محافظت از این ساختمان دیپلماتیک است و الحمدلله وضعیت آن‌ها رو به بهبودی است. همچنین دو غیرنظامی در بین مجروحان وجود دارند که پای یکی از آن‌ها قطع شده و پای نفر دوم فلج شده است. در این حادثه جنایتکارانه ۶ نفر از شهروندان سوری نیز به شهادت رسیدند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی اکنون دیوانه‌وار و هیستریک رفتار می‌کند و به هیچ نظام و قانونی پایبند نیست.

وی گفت: دفتر من آسیب دید و ترکش‌ها وارد آن شدند، بخش زیادی از اتاق من و دیگر بخش‌های سفارت بجز بخش کنسولی آسیب دیدند و حدود ۶ یا ۷ خودروی سفارت دچار آتش‌سوزی شدند. رسانه‌ها شاهد هستند که چگونه پرچم ایران بر روی ساختمان برافراشته ماند و حتی زمانی که ساختمان ویران شد پرچم نیفتاد، تابلوی کنسولگری نیز از ۲۵ سال پیش بالا بوده و همچنان در جای خود ماند.

حسین اکبری در پایان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی اکنون همانند دیوانه‌ای است که در باتلاق گیر افتاده است و تمام تلاشش برای خروج از این باتلاق باعث شد که اوضاعش سخت‌تر و پیچیده‌تر شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها