تله کابین گرگان به مقصد نرسید
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان؛

تله کابین گرگان به مقصد نرسید

استاندار گلستان خواستار آغاز عملیات اجرایی پروژه تله‌کابین علی‌آبادکتول و طرح گردشگری آن تا پایان فروردین ماه جاری شد و گفت: شهردار و سایر مدیران این شهر باید اجرای این پروژه را تسریع کنند.
استاندار گلستان خواستار آغاز عملیات اجرایی پروژه تله‌کابین علی‌آبادکتول و طرح گردشگری آن تا پایان فروردین ماه جاری شد و گفت: شهردار و سایر مدیران این شهر باید اجرای این پروژه را تسریع کنند.
کد خبر: ۱۴۵۰۱۳۲
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان علی‌محمد زنگانه روز دوشنبه در جلسه شورای اداری گلستان به اخذ مجوز تله‌کابین گرگان نیز اشاره کرد و افزود: مطابق مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی موضوع اخذ مجوز تله‌کابین گرگان باید تا پایان اردیبهشت ماه تعیین تکلیف شود.

وی به سفر هیات دولت به گلستان اشاره کرد و توضیح داد: در سال ۱۴۰۲، فرصت طلایی برای استان گلستان رخ داد و رییس جمهور برای دومین بار به این استان سفر کرد.

استاندار گلستان ادامه داد: در سفر رییس جمهور ۲۵ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی به گلستان اختصاص یافت که با احتساب تسهیلات ارزی و دیگر منابع، سفر رییس جمهور ۱۰۱ هزار میلیارد تومان برای استان عایدی داشت.

زنگانه خواستار پیگیری مصوبات سفر وزرا در ۲.۵ سال فعالیت دولت سیزدهم در گلستان شد و افزود: دستگاه‌های اجرایی باید با جدیت مصوبات سفر وزرا به گلستان را پیگیری کنند، همچنین مصوبات اولین جلسه شورای اداری سال گذشته باید در جلسات آتی بررسی شود.

وی با بیان اینکه در بررسی مصوبات سفر رییس جمهور مصوبات سفر در مناطق محروم گلستان باید به طور ویژه پیگیری شود، یادآور شد: تخصیص اعتبارات باید با اولویت مناطق محروم باشد.

استاندار گلستان به چشم‌انداز ۲۲۵ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری در استان اشاره کرد و گفت: راه زیادی تا رسیدن به این هدف داریم و همه دستگاه‌ها موظفند نقش خود را در تحقق این چشم‌انداز در راستای شعار سال اعلام کنند.

زنگانه از تشکیل قرارگاه تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب برای تحقق شعار سال در گلستان خبر داد و گفت: ساختار این قرارگاه باید قبل از تعطیلات نوروزی نهایی و ابلاغ شود.

وی خاطرنشان کرد: احیای واحد راکد در گلستان از مرز ۱۳۷ واحد عبور کرد که این مهم در سال جهش تولید با مشارکت مردم باید به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه پیشرفت روستامحور و حمایت از مشاغل خانگی و توجه به تعاونی‌ها باید در راستای شعار سال در دستور کار قرار بگیرد گفت: امسال اجرای طرح مولدسازی به پایان می‌رسد و معاونت اقتصاد و دارایی و عمرانی باید وضعیت استان را در این بخش بررسی کنند.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست با استفاده از روش‌های قانونی، طرح مولدسازی را به طور جدی پیگیری کنند.

استاندار گلستان گفت: صادرات غیرنفتی باید به ۵۰۰ میلیون دلار برسد که در سال ۱۴۰۲، حدود ۳۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی انجام شد و برنامه‌ریزی برای سال ۱۴۰۳، رساندن صادرات غیرنفتی به ۴۰۰ میلیون دلار خواهد بود.

زنگانه خواستار واگذاری تمامی تفرجگاه‌های گلستان به بخش خصوصی شد و یادآور شد: همه تفرجگاه‌های استان باید از اختیار اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خارج شوند تا با واگذاری تفرجگاه‌ها، شاهد افزایش ماندگاری مسافر در استان باشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها