آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که خواهان آتش‌بس فوری و پایدار در باریکه غزه شده، به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است.
کد خبر: ۱۴۴۹۹۱۶

به گزارش جام جم آنلاین از العالم، بنابر گزارش میدل ایست نیوز، آمریکا متن پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که خواهان آتش‌بس فوری و پایدار در باریکه غزه شده و برای ششمین بار تغییراتی در آن اعمال کرده، در میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرده است، همزمان با این تحرک، آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا برای بررسی تلاش‌های میانجیگرانه برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی در باریکه غزه به خاورمیانه سفر کرده است.

پیش نویس قطعنامه امریکا بر ضرورت آتش بس فوری و پایدار برای حمایت از غیرنظامیان از سوی همه طرف‌ها و دادن اجازه برای رسیدن کمک‌های اساسی و ضروری و کاهش رنج انسانی تاکید می‌کند.
 
پیش نویس قطعنامه پیشنهادی می‌گوید که به شکل اساسی و بدون هرگونه ابهامی از تلاش‌های دیپلماتیک بین المللی برای آتش بس و آزادی تمام گروگان‌های باقی مانده حمایت می‌کند.
 
از سوی المیادین نیز گزارش داده که پیش نویس قطعنامه امریکا با هرگونه کوچ اجباری ساکنان غزه و نیز اقداماتی که می‌تواند به کاهش مساحت باریکه غزه از جمله آنچه مناطق حائل خوانده می‌شود، مخالفت کرده و نیز از پیامد‌های حمله زمینی به رفح ابراز نگرانی کرده است.
 
پیش نویس قطعنامه امریکا در شورای امنیت بر مخالفت با هرگونه تلاش برای تغییر بافت جمعیتی یا منطقه‌ای در باریکه غزه تاکید و پایبندی ثابت خود به راه حل دو کشوری را مورد تاکید قرار داده است.
 
بر اساس این گزارش، این پیش نویس همچنان حملات حماس در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (طوفان الاقصی) را محکوم کرده است.
 
پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا همچنین کشور‌های عضو را به افزایش تلاش‌ها برای مهار آنچه تامین مالی تروریسم خوانده، از جمله راه‌های محدود کردن تامین مالی حماس ترغیب کرده است.
 
این پیش نویس بر اهمیت جلوگیری از گسترش دامنه جنگ در منطقه از جمله در طول خط آبی تاکید کرده و عملیات انصارالله در دریای سرخ را نیز محکوم کرده است.
 
تا کنون شورای امنیت به سبب وتوی امریکا نتوانسته است قطعنامه آتش بس از جمله قطعنامه پیشنهادی الجزایر را که خواهان آتش بس در باریکه غزه شده بود، تصویب کند.
 
از ابتدای جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته، آمریکا تا کنون سه بار پیش نویس قطعنامه‌های ارائه شده درباره جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را که خواستار توقف آن وبرقراری آتش بس شده بود، وتو کرده است.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها