باهمکاری نهاد کتابخانه ها و بسیج رسانه کرمان؛

مسابقه و پویش ملی کتابخوانی «به رنگ خدا» فراخوان داد

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمان از فراخوان مسابقه و پویش ملی کتابخوانی با عنوان«به رنگ خدا» خبرداد. 
مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمان از فراخوان مسابقه و پویش ملی کتابخوانی با عنوان«به رنگ خدا» خبرداد. 
کد خبر: ۱۴۴۹۶۴۱

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ مجتبی سلطانی نژاد، با اشاره به محتوای کتاب «به رنگ خدا» که روایت همسر شهید مغفوری درباره زندگی این شهید شاخص رسانه کشور است ادامه داد: پویش کتابخوانی «به رنگ خدا» زمینه‌ساز این یادواره خواهد بود که به‌دنبال تولید محتوا در موضوعات گوناگون مرتبط با این شهید بزرگوار از این طریق هستیم.

وی گفت: انتظار می رود تولیدمحتوای شرکت کنندگان در این پویش ملی به تحقق بیشتر جهاد تبیین، معرفت افزایی، امیدآفرینی، ترویج سبک زندگی اسلامی و معرفی بهتر و بیشتر این شهید بزرگوار منجر شود.

مسئول بسیج رسانه استان کرمان تشریح کرد: پویش کتاب «به رنگ خدا» پویشی عمومی و کشوری است که با همکاری اداره کل کتابخانه های استان کرمان با هدف معرفی بیشتر شهید مغفوری به عنوان انسانی وارسته در قالب مسابقه کتابخوانی و نیز آثار فرهنگی هنری برگزار می شود.

سلطانی‌نژاد، با بیان اینکه بسیاری از شهروندان همواره بر سر مزار شهید مغفوری حاضر می شوند و شفاعت ایشان را در طلب حاجات خود واسطه می کنند توضیح داد: شهید عبدالمهدی مغفوری از شهدای لشکر 41 ثارالله استان کرمان است که در دفاع مقدس به شهادت رسید و بارها شهید حاج‌قاسم سلیمانی در سخنرانی‌های خود او را به امامزاده تشبیه کردند، به‌طوری که مردم کرمان به این شهید اعتقاد ویژه‌ای دارند و از طریق این شهید حاجت می‌گیرند.

وی افزود: مرحوم آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان نیز به شهید عبدالمهدی مغفوری لقب آیت‌الله بی‌عمامه دادند؛ اکنون این شهید بزرگ به عنوان شهید شاخص رسانه در سطح کشور نیز معرفی شده‌ است.

مسئول بسیج رسانه استان کرمان تصریح کرد: در آذرماه امسال از تصویر این شهید بزرگ در گلزار شهدای کرمان توسط سردار حسین معرفی معاون هماهنگ‌کننده بسیج پرده‌برداری شد.

سلطانی‌نژاد، بیان داشت: اخلاص در عمل، عارف به‌تمام معنا و حساس بودن نسبت به بیت‌المال از جمله ویژگی‌های شاخص شهید مغفوری به شمار می رود که سرداران بزرگ از جمله سردار معروفی که از نزدیک وی را می شناخته به آن اشاره کرده است.

وی گفت: مسابقه و پویش ملی کتابخوانی به رنگ خدا در چهار قالب «مسابقه چهار گزینه ای از مطالب کتاب»، «پویش کتابخوانی با هدف تولیدمطالب فرهنگی و رسانه ای درباره کتاب و زندگی شهید»، «پادکست ویدئویی» و نیز« موشن گرافی و انیمیشن» برگزار می شود و جوایز ارزنده ای به تعداد 110 نفر از برگزیدگان در این بخش ها اهدا می شود.

وی افزود: منتخبان و برگزیدگان این پویش کشوری در یادواره ای برای شهید عبدالمهدی مغفوری در بهار سال ۱۴۰۳ معرفی و تجلیل می شوند.

سلطانی نژاد  ادامه داد: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه و پویش در سراسر کشور می توانند آثار خود را تا تاریخ 25 فروردین به نشانی اینترنتی سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی سماک samakpl.irارسال کنند.

وی افزود: همچنین ارتباط با دبیرخانه این پویش به نشانی شهر کرمان، بلوار فردوسی، روبه روی تکیه عباسعلی ، اداره کل کتابخانه های استان کرمان یا از طریق شماره تلفن 034-32222435 و نیز پست الکترونیک omurfarhangi.kerman@gmail.com امکان پذیر است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها