jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۴۴۸۶   ۰۶ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۸

جلسه اضطراری شورای اسلامی شهر تهران ،فردادر حالی برگزار می شود که برخی اعضا، دیگر راهی را جز انحلال برای شورا پیش بینی نمی کنند.

سید محمود علیزاده طباطبایی با اشاره به این که فرمانداری تهران در نامه ای به رئیس شورای شهر، خواستار تشکیل جلسه فوق العاده با 2دستور بودجه شهرداری و نیز تعیین نماینده شورای شهر در شورای استان شده است ، گفت : با توجه به این که شورا از 3ماه پیش تعطیل شده و هیات حل اختلاف نیز برخلاف وظیفه قانونی اش ، تعارف و رودربایستی دارد و جلسه ای برای حل وفصل قضیه تشکیل نمی دهد،ما امیدی به اقدامات صورت گرفته نداریم و تصور می کنیم که با توجه به عزم راسخ گروه اقلیت به درگیری و تشدید بحران ، انحلال شورا اجتناب ناپذیر باشد. این عضو شورای شهر، تعیین دستور جلسه اضطراری فردارا که با حضور وزیر کشور برگزار خواهد شد، براساس درخواست فرماندار و نیز تصمیم شخص رئیس شورا برشمرد و افزود: هیات رئیسه هیچ جایگاهی در این میان ندارد. با وجود این ، یک عضو دیگر شورای شهر هم به خبرنگار ما گفت : طرح استیضاح و طرح دوفوریتی عدم صلاحیت شهردار، باید اولویت اول دستور جلسه فردا باشد. رحمت الله خسروی افزود: فرمانداری می تواند موضوع تعیین نماینده شورای شهر در شورای استان را در دستور این جلسه قرار دهد؛ اما بودجه شهرداری در چارچوب اختیارات و وظایف فرمانداری نیست و آنها نمی توانند در امور داخلی شورا دخالت کنند. او با تاکید بر این نکته که روند لازم برای استیضاح شهردار سپری شده و عدم صلاحیت وی نیز می تواند به صورت 2فوریتی مطرح شده و با نظر مثبت نصف به علاوه یک اعضا، رای بیاورد، گفت : حرف ما قانونی است و می گوییم که شهردار متخلف است ؛ حال هر کسی که به ابقای وی رای می دهد، شریک جرم وی است و در مقاطع بعدی باید پاسخگوی مراجع قضایی باشد. خسروی نظر هیات تحقیق و تفحص مجلس و نیز کمیته 3نفره نمایندگان وزیر کشور و رئیس جمهور را هم موید متخلف بودن شهردار تهران دانست .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر