مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۴۰ پایگاه جشن نیکوکاری با شعار عیدهمدلی در استان کرمان برپا می شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۴۰ پایگاه جشن نیکوکاری با شعار عیدهمدلی در استان کرمان برپا می شود.
کد خبر: ۱۴۴۷۸۶۵

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ ناصر عسکری نژاد، در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد، بااشاره به اینکه جشن نیکوکاری با شعارعید همدلی در۴۰ پایگاه ثابت و سیار در ۴۲۰ مرکز نیکوکاری برگزار می‌شود افزود: جشن نیکوکاری همه ساله در آستانه سال نو به منظور تامین مایحتاج عمومی خانواده‌های نیازمند اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اعلام روش‌های مشارکت مردم در این پویش ملی، افزود: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۶۱ برای جذب کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین کد دستوری #۰۳۴*۸۸۷۷* برای سهولت بیشتر در ارائه کمک‌ها از طریق تلفن همراه پیش‌بینی شده است.

عسکری نژاد، تصریح کرد:سایت کمیته امداد به آدرس Emdad.ir و سایت اکرام به نشانی Ekram.Emdad.ir نیز آماده جذب کمک‌های مردم و خیران نیکوکار است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر عمده خدمات و اقدامات کمیته امداد به سمت توانمندسازی مددجویان رفته است، افزود: فعالیت‌های کمیته امداد در دو حوزه کمک معیشتی و توانمندسازی در حال انجام است.

عسکری‌نژاد، با اشاره به اینکه مستمری کمیته امداد از ماهی ۷۰۰هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان است که بستگی به تعداد افراد خانواده مددجو دارد، گفت: مردم همیشه نسبت به کمک به کمیته امداد لطف داشتند و با این نهاد همراهی کردند.

وی با بیان اینکه بیش از۱۱۵ هزار خانوار در استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و از این تعداد ۱۱۲ هزار و ۷۱۹خانوار کمک معیشت و مستمری می‌گیرند، افزود: بیش از ۱۲۰ خدمت در کمیته امداد به مددجویان ارائه می‌شود.

عسکری نژاد، با اشاره به اینکه حدود ۵۴هزار و۴۵۸ زن سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) استان کرمان قرار دارند که از این تعداد حدود دو هزار خانوار از خانواده زندانیان هستند، بیان داشت: طی امسال بیش از سه هزار سری جهیزیه بین زوجین خانواده نیازمندان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در این جهیزیه‌ها پنج کالای اساسی مورد نیاز تهیه و تقدیم شده است، گفت: در حال حاضر هیچ زوجی از مددجویان که در نوبت دریافت جهیزیه باشد در کمیته امداد استان کرمان نداریم.

عسکری‌نژاد، با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۶۷ مورد با اعتبار ۳۴میلیارد تومان کمک تهیه لوازم ضروری منزل برای نیازمندان داشتیم و تمام کالا‌ها از تولیدات داخل کشور بوده که از کیفیت خوبی هم برخوردار بوده است، بیان کرد: تا امروز بیش از ۸ هزار و ۳۹۶ مورد وام کارگشایی به مددجویان پرداخت شده که کاملاً قرض الحسنه بوده است.

وی با بیان اینکه ۵ هزار و ۷۲۷ مورد پرداخت اجاره مسکن با اعتبار ۹ میلیارد تومان پرداخت شده است، افزود: حدود ۷۰ هزار و ۲۵۸ مورد در خصوص تامین سلامت مددجویان کمک‌رسانی داشته‌ایم.. وی اظهار داشت: امسال در استان کرمان پنج هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به توانمندی و درآمد رسیدند و جشن خودکفایی آن‌ها برگزار شده است.

وی با بیان اینکه طی امسال تاکنون حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد استان کرمان پرداخت شده است، گفت: از این مبلغ حدود ۵۰ میلیارد تومان از طریق صندوق امداد ولایت کمیته امداد و مابقی با همکاری بانک‌های عامل استان پرداخت شده است.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان بیان کرد: استان کرمان از استان‌های پیشتاز در پرداخت وام اشتغالزایی در کشور است که به مددجویان و درخصوص توانمندسازی آن‌ها پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه فرهنگی است که بیش از ۵۱ هزار دانش‌آموز و بیش از ۳ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان قرار دارد، گفت: حدود ۴۰۰نفر از آن‌ها از نخبگان هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها