استاندار مازندران؛ تمامی دستگاه های متولی استان را برای میزبانی ملی در بهار بسیج کرد؛

مازندران با برنامه‌های متنوع به استقبال مسافران نوروزی می‌رود

معاون محیط زیست و خدمات شهری و رییس ستاد اجرایی طرح استقبال از بهار 1403 شهرداری گرگان از آغاز رسمی این طرح در شهر گرگان خبر داد.
معاون محیط زیست و خدمات شهری و رییس ستاد اجرایی طرح استقبال از بهار 1403 شهرداری گرگان از آغاز رسمی این طرح در شهر گرگان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۴۶۹۷۳
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از  گرگان، احمد سالاری با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۳ با شعار «گرگان، شهر پاکیزه» به صورت رسمی با پاکسازی سطح محلات شهر آغاز شد.

وی ادامه داد: این طرح به صورت نمادین از ۸ اسفند در شهرک رازی در سطح منطقه یک، کوی عرفان در سطح منطقه دو و شهرک کیانشهر در سطح منطقه سه شروع و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

سالاری افزود: رنگ آمیزی و خط کشی جداول و بلوارها، علف تراشی، لکه گیری آسفالت معابر، شست و شوی جداول و نهرها، پاکسازی زمین های خالی و رها شده  و همچنین گلکاری، هرس درختان و کاشت نهال انجام خواهد شد. 

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به مصادف شدن طرح استقبال از بهار با ماه مبارک رمضان تلاش شده تمامی اقدامات با نگاه ویژه به ماه رمضان باشد که باعث نشاط هر چه بیشتر شهروندان شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از نظافت و پاکسازی رودخانه النگدره در مسیر عبوری از سطح منطقه دو خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری گرگان، احمد سالاری با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به بارندگی های اخیر و جمع شدن زباله و ضایعات در سطح رودخانه، شهرداری گرگان در راستای ترویج بهداشت عمومی و جلوگیری از انباشت زباله در بستر رودخانه در اقدامی جهادی این مسیر را توسط عوامل زحمتکش خدمات شهری منطقه دو نظافت و پاکسازی کرد. 

وی ادامه داد: عملیات لایروبی ، نظافت و پاکسازی رودخانه به طور مستمر و دوره ای با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ادوات و ماشین آلات  شهرداری گرگان انجام می شود. 

سالاری افزود: علت اصلی تجمع زباله و ضایعات بی توجهی بعضی از شهروندان می باشد که زباله و ضایعات خود را در جداول و کانالهای منتهی به رودخانه رها سازی می نمایند که در زمان بارندگی این معضل تشدید می شود. 

وی از شهروندان ساکن در حاشیه رودخانه خواست جهت جلوگیری از به وجود آمدن این معضل که باعث نازیبایی رودخانه و همچنین به هم خوردن نظافت بستر رودخانه می شود با خادمین خود در شهرداری همراهی و همکاری نمایند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها