مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان:

احداث ۱۳۶ هکتار شهرک گلخانه‌ای در فامنین 

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان گفت: با پیگیری‌های انجام شده و در صورت تخصیص پساب و مجوز حفر چاه، ۱۳۶ هکتار شهرک گلخانه‌ای در شهرستان فامنین احداث می‌شود.
کد خبر: ۱۴۳۹۰۴۲

به گزارش جام جم آنلاین همدان، امیرعباس کردیان از احداث شهرک گلخانه‌ای ۱۰۰ هکتاری در روستای فیض‌آباد فامنین به منظور تولید گل شاخه بریده خبر داد و اظهار کرد: مکاتبات لازم برای اخذ موافقت‌ها انجام شده است. 

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم چون برق و گاز برای تحقق این شهرک گلخانه‌ای فراهم شده است افزود: به منظور تامین آب نیز به دنبال تخصیص پساب فاضلاب هستیم.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجا که پساب برای تولید صیفی‌جات استفاده نمی‌شود در این گلخانه گل شاخه بریده تولید می‌شود ‌که از بازار خوب داخلی و خارجی برخوردار است. 

کردیان در ادامه‌ تصریح کرد: در حال حاضر تنها یک گلخانه گل شاخه بریده در استان فعال است که محصولات خود را قبل از تولید پیش فروش و صادر می‌کند. 

وی در بخش دیگر به نیاز آبی این شهرک گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: سالانه ۸۰۰ هزار متر مکعب نیاز  آبی این شهرک گلخانه‌ای است که از محل پساب فاضلاب پیش‌بینی شده است. 

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان همدان یادآور شد: با موافقت‌ تخصیص پساب، احداث این گلخانه سال آینده آغاز می‌شود. 

وی در پایان با تاکید بر اینکه احداث شهرک گلخانه در منطقه کله‌سر فامنین نیز در ۳۶ هکتار پیگیری می‌شود تصریح کرد: تاکنون یک چهارم آب مورد نیاز این طرح تامین شده است به طوری که در انتظار مجوز حفر چاه برای تامین بخش دیگر نیاز آبی این شهرک هستیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها