سخنگوی نیرو‌های مسلح گفت: فتنه ۸۸ تجمع همه فتنه‌ها بود و دنیا علیه انقلاب اسلامی بسیج شده بود، اما مردم بصیر ایران در ۹ دی حق را از باطل تشخیص دادند.
کد خبر: ۱۴۳۸۳۹۸

به گزارش جام جم آنلاین، «سردار ابوالفضل شکارچی» سخنگوی نیرو‌های مسلح در آئین رونمایی از ۳۹ عنوان دستاورد علمی و پژوهشی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: دفاع مقدس سرشار از گنجینه‌ای گرانقدر در حوزه‌های مختلف برای ماست.

وی ادامه داد: دفاع مقدس دارای زوایای پنهانی است که همچنان جای کار دارد و پژوهشگاه دفاع مقدس وظیفه دارد این زوایای پنهان را شناسایی و برای مردم آشکار کند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با اشاره به روز ۹ دی، گفت: فتنه ۸۸ تجمع همه فتنه‌ها بود و دنیا علیه انقلاب اسلامی بسیج شده بود مانند سال گذشته، اما در دل این فتنه‌ها و توطئه‌های مختلف دشمن فرصت‌هایی نیز به وجود آمد و روز ۹ دی لبیک به ولایت فقیه بدون ندای کمک خواستن، ولی فقیه بود. مردم بصیر ایران در ۹ دی حق را از باطل تشخیص دادند.

سردار شکارچی گفت: روز نهم دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، زیرا فرصت‌هایی را هم در آن دوران برای نظام ایجاد کرد. در روز نهم دی لبیک به ولایت فقیه بدون لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی اتفاق افتاد، به همین دلیل باید این روز را هر ساله گرامی بداریم.

وی افزود: در دوره امامان علی، حسن و حسین علیهم‌السلام بسیاری از مردم نتوانستند حق را از باطل تشخیص دهند و وقتی متوجه شدند که این امامان معصوم به شهادت رسیده بودند، اما مردم در نهم دی بدون اینکه ولایت از بین برود متوجه فتنه شدند. تا قبل از نهم دی همچنان پرده و نقاب بر چهره فتنه گران وجود داشت که در این روز پرده‌ها کنار رفت و مشخص شد آن‌ها به آمریکا و موساد متصل هستند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح افزود: فتنه ۸۸ می‌توانست تمام دستاورد‌های انقلاب را خدشه دار کند و از بین ببرد، اما حضور مردم در میدان دفاع از ولایت و نظام اجازه نداد تا نقشه‌های دشمنان عملی شود، البته فتنه هنوز به پایان نرسیده، زیرا در سال‌های ۹۶ و ۹۸ و ۱۴۰۱ دنباله این فتنه دشمنان را دیدید و این نشان می دهد آن‌ها همچنان علیه این نظام طراحی‌هایی دارند.

سردار شکارچی گفت: زوایای پنهان دفاع مقدس از زوایای آشکار آن بیشتر است، زیرا ما با اقیانوسی از پیشرفت علم و فناوری در دوران دفاع مقدس مواجه هستیم که آن چه تاکنون از آن دوران منتشر شده است، زیاد نیست.

وی افزود: ما هیچ‌گاه از لحاظ تجهیزات و استعداد نیرویی در برابر دشمن برتری نداشتیم، اما تفاوتی که در اینجا وجود دارد نقش مردم‌کشورمان در دوران دفاع مقدس است، نقشی‌که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

سردار شکارچی بابیان اینکه در حوزه جنگ نرم‌ کار اساسی نشده است، ادامه داد: ناتو و اتحادیه اروپا به باریکه غزه حمله کردند و طی آن زنان و کودکان را مورد تهاجم قرار داده اند؛ ما نمی‌توانیم در همه بخش‌ها از تجارب دشمنان استفاده کنیم، چون قرآن ما را در سوره بقره راهنمایی می‌کند؛ قرآن فقط به ما اجازه می‌دهد برای خدا بجنگیم و ضرورت دفاع در برابر تهاجم را امری واجب می‌داند آن چیزی که مستکبران عالم جنگ غزه را وارونه جلوه می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین خداوند به ما اجازه کشتن بی گناهان حتی اسرا را به‌ما نداده است؛ نکته پنهان در دفاع مقدس این است که می‌گوئیم اختلافات سرزمینی این‌ها ظواهر موضوع است.

وی‌افزود: وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد، این انقلاب لرزه بر اندام استکبار انداخت به همین جهت برای نابودی انقلاب اسلامی حمله نظامی را تدارک دیدند لذا برای دفاع در برابر تهاجم استکبار باید از ولایت فقیه دفاع می‌کردیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها