معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از تصویب بازنگری طرح جامع شهر خاش پس ازبررسی‌های متعدد کارشناسی در کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۸۳۸۲

به گزارش جام جم آنلاین،سید مهدی میری با بیان اینکه طرح‌های توسعه و عمران شهری سیستان و بلوچستان به عنوان تنها نسخه برنامه ریزی شده برای توسعه کالبدی محسوب می‌شود بر اهتمام جدی این اداره کل در تنظیم و تصویب این طرح‌ها تاکید کرد.

معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس طرح مصوب جدید شهر خاش محدوده این شهر از دو هزار و ۲۵۶ هکتار به ۲هزار و ۵۸۰ هکتار و حریم شهر نیز از سه هزار و ۵۰۰ هکتار قبل به پنج هزار و ۲۰۰ هکتار افزایش یافته که به تصویب شورای برنامه ریزی استان نیز رسیده و برای تصویب نهایی به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شده است.
وی اهتمام ویژه به توسعه کالبدی شهر و تامین زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی برای تامین و توزیع مناسب خدمات و همچنین توزیع سرانه‌های خدمات عمومی از سطح محله تا منطقه را از مهمترین ویژگی‌های بازنگری طرح جامع خاش عنوان کرد.
معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در طرح بازنگری شده خاش به توسعه شبکه بزرگراهی این شهر بویژه در مسیر منتهی به سراوان توجه ویژه شده است، تاکید کرد: با تصویب این بازنگری، زمینه برای رفع کاستی‌ها و مشکلات زیر ساختی این شهر مهم استان فراهم شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها