jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۴۳۸۳   ۰۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۴

به گزارش ایرنا، محمد خیاط، در همایش «آینده توسعه پتروشیمی در خلیج فارس » در لندن افق تحقق این مقدار تولید را براساس برنامه های پیش بینی شده اجرایی سال 2013ذکر کرد.

او گفت : هم اکنون جمهوری اسلامی ایران سالانه 3/14 میلیون تن محصولات پتروشیمی تولید می کند و بر این اساس طی یک دهه آینده 4/43 میلیون تن بر ظرفیت تولید این محصولات در کشور افزوده خواهد شد. خیاط تصریح کرد: این حجم از افزایش تولید صرفا متعلق به 5فاز از عملیات توسعه صنایع پتروشیمی در دو منطقه آزاد انرژی در بندر امام و همچنین پارس واقع در عسلویه در حاشیه خلیج فارس می باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر