نگاهی به رویکرد نوی جهان به موضوع دین مبین

تجلی اسلام در فضای رسانه‌ای

اگر خوب به طرح الهی در اکنون جهان دقت کنیم، همه ماجرای تجدید، نهضت، مقاومت، احیای نوی اسلامی و نقطه عطف انقلاب اسلامی و مقاومت جهانی عظیمی که در پی انقلاب درگرفت، هدفی تعین یافته رادنبال می‌کند. این صحنه‌های شکوهمند آمیزه مقاومت، معرفت‌افزایی، عدالت‌طلبی، شهادت، پاک‌جانی وسلوک عارفان بالله است.
اگر خوب به طرح الهی در اکنون جهان دقت کنیم، همه ماجرای تجدید، نهضت، مقاومت، احیای نوی اسلامی و نقطه عطف انقلاب اسلامی و مقاومت جهانی عظیمی که در پی انقلاب درگرفت، هدفی تعین یافته رادنبال می‌کند. این صحنه‌های شکوهمند آمیزه مقاومت، معرفت‌افزایی، عدالت‌طلبی، شهادت، پاک‌جانی وسلوک عارفان بالله است.
کد خبر: ۱۴۳۷۵۶۸
نویسنده احمد میراحسان - نویسنده و پژوهشگر

ظهور شخصیت‌های گمنام خدایی و قربانیان کربلایی و شهیدان عاشورایی، همه مطهری‌ها، مدنی‌ها، بهشتی‌ها، جهان‌آراها، همت‌ها، زین‌الدین‌ها، هادی‌ها، رجایی‌ها، کاظمی‌ها، باکری‌ها و برگزیده الهی شهدای انقلاب، سلیمانی و... در این انقلاب و سپس شهدای مقاومت در همه جای منطقه از افغانستان، پاکستان و هندوستان تا عربستان، بحرین، یمن و سوریه یک مقصود در پی داشته است: آشنایی با ا... و شناخت و تجربه عینی توحید و حقیقت اسلام ناب و قرآن صامت و وجود معصومانه و باطنا ناطق آن که همان خاندان خدا، آل ا... اند که درخشش جمال و جلال ایمان را در دنیا ظاهر و متعین ساخته‌اند و تعین ذات ا... و همه اسماءاند. این رخداد‌های خونبار ازسوی دشمنان خدا و دین خاتم خدا و این مقاومت جانبازانه گویای همین طرح انفجار نور اسلام در جهان و از پرده بیرون افتادن دین ظهور عدل موعود جهانی (عج) است. هم اکنون سرفرازی مقاومت غزه در صبر بر کشتار کودکان، مردان و زنان‌شان که در آینه ظهور محبت الهی شده‌اند و بیش از هر جا در آن طنین حسین حسین شنیده می‌شود و رخداد عظیم مقاومت یمن، لبنان، عراق، سوریه و... همه صحنه درس‌آموز اجرای طرح الهی است و به توجه مردم عالم به سوی اسلام عزیز منجر شده است. 
 
غرق در خون کودکان

کفر جهانی با راه‌انداختن دریای خون بیگناه و خون کودکان دراصل دریای غرق شدن موجودیت متفرعن خود وجلادان صهیونیسم جهانی و کفار حربی و منافقان جانی را تجسم بخشیده است. ازدرون اجساد تکه پاره مردم و کودکان شهید و همه‌کشی مسلمانان و هولوکاست بی بدیل و قتل‌عام حقیقی و نسل‌کشی جنونبار مسلمانان و کشتار حماقت‌آلود اسرائیل، همانا شکوه ایمان، حماسه، شجاعت، شعور و شور اسلامی برای عبودیت، عدالت، آزادگی و قربانی شدن در راه حق سرآورده است و مایه تکان جان مردم جهان و جذب به اسلام شده است. حال مستضعفان جهان، مجذوب ظهور سجایای آدمیت، ایمان و مجاهدت اهل اسلام از ایران تا غزه‌اند. نپذیرفتن یوغ ظلم قدرت‌های فرعونی و شکست اقتدار کفر جهانی و افشای درندگی شیاطین سبب تغییرات معنوی و معرفتی در دل مردم دنیا شده است. آثار این توجه، کنجکاوی و دغدغه به زودی پدیدار خواهد شد و شناخت اسلام ناب گسترش خواهد گرفت و اسلام آمریکایی از دور، خارج و مفتضح‌تر خواهد شد. ما باید به این رویداد جهانی و تجلی اکبر اسلام و نتیجه والاتر از همه شهادت‌ها یاری برسانیم، برای آن کار کنیم و با دنیا از آن سخن گوییم و اسلام ناب خاندان را به شیوه قابل فهم برای جهان معرفی کنیم. فریب شیطان را نخوریم و سرگرم بازی کفر و محدودیت اهداف و بسنده کردن به مسائل و رنج‌های ملی ایران، فلسطین، سوریه، عراق، لبنان، یمن، افغانستان و... نشویم و فریاد زنیم همه فدای ا...، فدای اسلام، فدای قرآن، فدای فرستاده خاتم و خاندان وحی صلوات‌ا... علیهم، فدای معارف نورانی‌شان، فدای انتظار و ظهور عادل موعود جهان از شر ظلمات و کفر و ظلم جهانی. درک اهمیت ظهور حقیقت اسلام در دنیا و گسترش حقیقت منجی و نجات‌بخش فراتر از همه اهداف و پیروزی‌ها وگول نخوردن و گرفتار بزرگی مصائب و دفن در مصائب نشدن را و افق باز را ما از حضرت زینب سلام الله علی‌ها آموخته‌ایم. 
 
اهمیت نگاه فرهنگی

 چیزی که مقاومت اسلامی و مقاومت فلسطین و خصوصا غزه امروز باید عمیقا باور کند، اهمیت جهانی نگاه فرهنگی متعالی به امر ایستادگی‌شان است و معرفت‌آموزی‌های نگرش امام خامنه‌ای در باره لایه‌های درونی مقاومت سرافرازانه غزه در مسیر سر برآوردن اسلام ناب محمدی در جهان و معرفی اسلام اهل البیت علیهم السلام و انتظار فرج موعود عدل جهانی و حقیقت قرآن صامت و ناطق، شایسته است که این فهم سرلوحه تبلیغ و ترویج رسانه‌ای و به ویژه صدا و سیما محسوب شود. جایزه مقاومت ملت‌های مسلمان از ملت ایران تا غزه، امور دنیایی نیست که البته تکلیف است دشمن خدا رانده و سرزمین مسلمانان بازپس گرفته شود، جایزه همه ما تجلی توحید و حقیقت اسلام در جهان و معرفت بر وجود و ظهور قطعی عادل موعود (عج) است و بیداری مستضعفان عالم. باید پذیرفت مقاومت فلسطین و مشخصا ایثار غزه، بالفعل ظرفیت آن را دارد که به یک بستر جهانی وحدت علیه ظلم جهانی تبدیل شود؛ ظلمی که سرمایه‌داری جهانی و امروز آمریکا در رأس آن، اروپا دنباله‌روی آن و اسرائیل عریان شدن چهره وحشی حقیقی آن است.

دوم آن که معرفی جهانی حقایق منور اسلام بی‌درنگ و همین امروز، فراتر از هرکار حوزه‌های علمیه و نهاد‌های فرهنگی و دانشگاهی و رسانه‌ای حکومت و دولت باشد و تعلل، تعویق و روح بوروکراتیک بر این کار جهادی حکومت نکند. یک کلام از قرآن حکیم و یک روایت ازمعصوم در این تظاهرات هر روزه جهانی، در باره ضرورت نفی قدرت ظالمان و تغییر جهان، یک تراکت یا متنی کوتاه در باره ولایت الهی و شایستگی صالحان پاک، برای سرپرستی جهان و در باره امید و انتظار امام زمان (عج) در گردهمایی‌های عمومی دیروز در آمریکا و اروپا ناممکن به نظر می‌رسید، اما امروز امری بر دوش ما و ممکن است و مردم جهان خود پرچم اعتراض به ظلم، بلند کرده‌اند. 
 
جهاد رسانه‌ ای و تبلیغی

همراه بیشترین جهاد تبلیغی رسانه‌ای، برای نمایش صحنه‌های فجیع ظلمانی و خونریزی آمریکا و اسرائیل در غزه، یک سیاست فرهنگی انقلابی، فعال، پیشتاز و تهاجمی باید در گام نخست، برای حذف فرهنگی استکبار، در کنار حذف صهیونیسم و اسراییل و بی‌اعتباری و نفی حضور و طرد آن در پیش گرفته شود. اساس این سیاست باید دفاع از مظلومیت مقتدر اسلام و شناساندن آیات قرآن و کلام اهل البیت علیهم السلام باشد. 

دوم؛ ترویج فرهنگ انقلابی طرد اسرائیل و حال‌وهوای فعال در تهاجم سیاسی برای منفوردانستن رژیم‌صهیونیستی، در دیپلماسی و عمل سیاسی متحدان و نیرو‌های مقاومت تنها زمانی ارزش عظیمش را بروز می‌دهد که از شکست وحذف رژیم‌صهیونیستی فرا رود و به نیاز جهان و پرسش و کنجکاوی‌اش در باره سرچشمه این مقاومت بزرگ، پاسخ دهد. این پاسخ باید دقیقا تابع فرهنگ قرآن و کلام معصوم و هدایت اصیل اسلام باشد و در پی محصول تجلی اکبر خدا در جهان و اسلام فراتر از رویداد‌های گذرا در زمان که خداوند پیش می‌برد، گام‌بگذارد. نباید اجازه داد دشمنان اسلام با روایت موذیانه و التقاطی و متحجررویدادها، به سود اسلام آمریکایی وهابی یا اردوغانی عمل کنند. امروز مستضعفان جهان در آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا عطش آگاهی دارند و باید بدان پاسخ بسنده و فوری و ادامه‌دار داد. این کارنهاد جدی با عالمان ربانی و دانشمندان و مترجمان مؤمن و تردست می‌خواهد و سازماندهی نشرجهانی معارف اصیل، در صحنه‌های عمل اعتراضی؛ جهان و رسانه‌های مناسب معرفی اسلام ا... اکبر و اسلام فراتر از هر رویداد بزرگی.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها