سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در نشستی که به خواست جمعی از مدیران مسئول نشریات مکتوب استان شکل‌گرفته بود، گفت: اهالی رسانه استان نگاه تولید محور،توجه به مسائل و رویدادهای شاخص استان ، امیدآفرینی و راوی اول اخبار بودن در مقابله با هجمه گسترده دشمن را همواره مدنظر بگیرند.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در نشستی که به خواست جمعی از مدیران مسئول نشریات مکتوب استان شکل‌گرفته بود، گفت: اهالی رسانه استان نگاه تولید محور،توجه به مسائل و رویدادهای شاخص استان ، امیدآفرینی و راوی اول اخبار بودن در مقابله با هجمه گسترده دشمن را همواره مدنظر بگیرند.
کد خبر: ۱۴۳۶۲۴۶
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان به درخواست جمعی از مدیران مسئول نشریات مکتوب استان، نشستی صمیمی با حضور الهام متین سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، جواد قربانی و ایرج رمضانی معاون فرهنگی و رسانه‌ای و نیز رئیس گروه رسانه این دستگاه اجرایی برگزار شد.

در ابتدا فعالان رسانه‌ای حاضر در جلسه ضمن بیان برخی از دغدغه‌ها و مطالبات صنفی خود ، درباره مسائلی چون نحوه توزیع آگهی‌های دولتی و مسائل مرتبط با آن، ضرورت شکل‌گیری کارگروه مشورتی ویژه نشریات مکتوب، تحلیل محتوا و لزوم توجه و نگاه حمایتی مدیران استان به نشریات بومی مطالبی را مطرح کردند.

سپس معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تأکید بر اینکه همواره از پیشنهادها و نقدهای سازنده جامعه هدف استقبال می‌کنیم، گفت: به گواه خود اهالی رسانه هیچ‌گاه جانب‌داری از رسانه‌ای خاص را نکرده‌ایم و تا حد امکان کوشیده‌ایم در چارچوب قوانین حامی فعالان این حوزه باشیم.

جواد قربانی در ادامه با اشاره به اینکه خود اهالی رسانه با اصول و فنون جذب آگهی آشنا هستند و در کنار دریافت آگهی دولتی طبق ضوابط می‌توانند آگهی‌های غیردولتی را جذب کنند، افزود: از ابتدای مسئولیتم همواره آماده برپایی دوره‌های آموزشی ویژه مدیران استان در مواجهه با رسانه‌ها بوده‌ام و امیدوارم در فصل نو خدمت و با دغدغه مندی مسئولان استانی و با کمک خود اهالی رسانه بتوانیم این مهم را انجام دهیم.

در ادامه رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز ضمن پاسخ‌گویی موردی به برخی از موارد مطرح‌شده، گفت: بارها و به‌کرات و در یک فضای شفاف خواسته و انتظارات اهالی رسانه را پیگیری کرده‌ایم و هر جا که لازم بوده است به دستگاه‌های بالادستی و یا مرتبط با موضوعات مطرح‌شده مطابق قانون، نامه‌نگاری داشته‌ایم.

ایرج رمضانی همچنین با اشاره به اینکه چارچوبِ اختیارات و حدود تصمیم‌گیری‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص است و برای هر اقدامی حدودی قانونی برایش تعریف‌شده است، گفت: امیدوارم اهالی رسانه ضمن حفظ روحیه مطالبه گری و همدلی و پرهیز از شخصی نگری، فضایی را ایجاد کنند تا در کنار یکدیگر سطح رسانه استان را ارتقاء ببخشیم.

در بخش پایانی نشست سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان نیز ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) و قدردانی از خبرنگار آمر به معروف و اقدام بجا و شایسته‌اش، گفت: به گواه برخی از آمار در هر دقیقه حدود 11 میلیون خبر کذب از سوی دشمن برعلیه ایران اسلامی تولید و منتشر می‌شود و در چنین شرایطی و با توجه به قدرت تأثیرگذاری و نفوذ رسانه بر روی افکار عمومی، فعالان این حوزه در استان همت ویژه‌ای باید از خود نشان دهند.

الهام متین با تأکید بر اینکه اهالی رسانه استان نگاه تولید محور،توجه به مسائل و رویدادهای شاخص استان ، امیدآفرینی و راوی اول اخبار بودن در مقابله با هجمه گسترده دشمن را همواره مدنظر بگیرند، گفت: در این مدت شاهد رویدادهایی چون احیا خلیج گرگان یا جشنواره اقوام و موارد مشابه دیگری بوده‌ایم، اما برخی از رسانه‌ها بی‌شمار به حاشیه‌ها پرداختند و انگشت‌شمار به برکات چنین رویدادهای اثربخشی واکنش نشان داده‌اند که انتظار می‌رود در ادامه به برکات توجه بیشتری شود.

وی سپس با اشاره به برخی از موارد مطرح‌شده در جلسه و نیز تأکید مجدد بر قدرت اثرگذاری رسانه و ایجاد و تقویت روحیه امید در جامعه، اظهار کرد: راه‌اندازی کارگروه نشریات مکتوب، رتبه‌بندی خبرنگاران، بهبود جلوه بصری نحوه عرضه نشریات در دکه‌های مطبوعاتی و نیز بازنمایی آن در فضای اداری دستگاه و شکل‌گیری شورای مشورتی برای نحوه توزیع آگهی‌های دولتی در دست اجرایی شدن است.

الهام متین در پایان با اشاره به اینکه همه ما برای توسعه همه‌جانبه استان مسئولیم و نیز ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که به ازای هر کرسی مدیریتی و ... جان‌فشانی‌هایی زیادی شده است،گفت: تشکیل هیات اندیشه‌ورز ، افزایش کمی و کیفی رسانه در استان و موارد متعدد صنفی اهالی رسانه نیز محور فعالیت‌ها قرار دارد که با یک‌همت جمعی می‌کوشیم آن را به سرانجام مطلوب و توسعه آفرین برسانیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها