اختصاصی جام جم آنلاین

گزارش تصویری | آوارگان غزه

شهرداری غزه روز شنبه اعلام کرد که نیم میلیون فلسطینی در نتیجه ادامه حملات رژیم اسرائیل به غزه در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارند.
کد خبر: ۱۴۳۴۹۹۹

به گزارش جام جم آنلاین، شهرداری غزه روز شنبه اعلام کرد که نیم میلیون فلسطینی در مناطقی که حملات اسرائیل در آنجا کماکان ادامه دارد، در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» شهرداری غزه وضعیت انسانی را فاجعه بار توصیف کرد، زیرا ارتش اسرائیل عمدا زیرساخت‌های آب و غذا را هدف قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، اسرائیل پس از پایان توقف یک هفته‌ای جنگ با حماس، حمله نظامی خود به نوار غزه را از سر گرفت. دستکم ۱۷۴۸۷ فلسطینی در حملات بی امان هوایی و زمینی به این منطقه شهید و بیش از ۴۶۴۸۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

«حسنی مهنا» سخنگوی شهرداری غزه گفت: «وضعیت انسانی در غزه فاجعه‌بار است. کمبود سوخت روند تخلیه مجروحان و انتقال اجساد را مختل کرده است.

شهردار غزه گفت: «برخی تجهیزات ساختمانی و وسایل نقلیه در نتیجه هدف قرار دادن شهرداری غزه از سوی اسرائیل غیرقابل استفاده شدند. ما نمی‌توانیم آب بیمارستان الشفا را تامین کنیم.»

وی افزود: «بحران آب و غذا در سرپناه‌ها به طور تصاعدی در حال افزایش است، زیرا تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز بیش از ظرفیت است.»

مهنا گفت که به دلیل کمبود سوخت، امکان پاکسازی زباله‌های سرریز از فاضلاب وجود ندارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها