صبح امروز (یکشنبه) درحالی فلسطینیان با فرزندان خود که در اردوگاه نصیرات به شهادت رسیده بودند، وداع کردند که حملات رژیم صهیونیستی به غزه همچنان با شدت ادامه دارد.
کد خبر: ۱۴۳۱۶۲۴

به گزارش جام جم آنلاین ازشبکه خبری العالم در غزه با اشاره به اینکه 31 فلسطینی در حملات مختلف رژیم صهیونیستی طی امروز به شهادت رسیده اند، خاطرنشان کرد هولناک‌ترین این حملات در اردوگاه النصیرات صورت گرفت که شمار زیادی به شهادت رسیدند.

این خبرنگاربا اشاره به حوادث اردوگاه جبالیا نیز تصریح کرد: گروهی از فلسطینی‌هایی که از اردوگاه آمده بودند، وضعیت را فاجعه بار و غم انگیز توصیف کردند. از زمان تصمیم اشغالگران برای محاصره و حمله به شهر غزه و شمال آن، جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی روزانه در حال تکرار است و هر روز یک فاجعه کشتار المعمدانی جدید در حال رخ دادن است.

تعداد بازدید : 23

اقدام نیرو‌های اشغالگر مبنی بر ورود به بیمارستان الشفاء و تسخیر آن اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی صبح دیروز تنها یک ساعت به کادر پزشکی و مسئولان بیمارستان فرصت دادند تا این مرکز را کاملا تخلیه کنند.

مناطق شمالی نوار غزه نیز شاهد کشتار‌های گسترده از سوی نظامیان اسرائیلی بود که مهمترین آن بمباران و کشتار هولناک مدرسه الفاخوره واقع در اردوگاه جبالیا بود که منجر به شهادت بیش از ۱۲۰ نفر و زخمی شدن صد‌ها نفر شد که بیشترشان آواره بودند.

این خبرنگار تاکید کرد: هواپیما‌ها و توپخانه‌های اشغالگران با ده‌ها بمب و گلوله این مدرسه را بمباران کردند و کلاس‌های درس و حیاط مدرسه را هدف قرار دادند، در حالی که شهدا و مجروحان ساعت‌های طولانی روی زمین ماندند بدون اینکه بتوانند آن‌ها را منتقل کنند.

از سوی دیگر در بمباران توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی که محله الصبره شهرغزه را هدف قرار داد، ده‌ها نفر شهید و صد‌ها فلسطینی دیگر زخمی شدند. برخی شاهدان عینی تأکید کردند که گلوله‌های زیادی به خانه‌های شهروندان شلیک شده است.

همچنین نیرو‌های اشغالگر با بمباران یک طبقه کامل از یکی از برج‌های شهرک حمد در غرب استان، کشتار گسترده‌ای را در استان خان یونس در جنوب نوار غزه مرتکب شدند به طوری که ۲۸ فلسطینی دراین حمله به شهادت رسیدند.

اشغالگران دیروز برای چهل و سومین روز متوالی نیز به تجاوزات خود علیه نوار غزه با افزایش کشتارها، محاصره و حمله به بیمارستان ها، ادامه اشغال مرکز پزشکی شفا و تخلیه کادر پزشکی آن، مجروحان و زخمی‌ها ادامه دادند.

بدین ترتیب شمار شهدای حملات دیروز رژیم صهیونیستی به حدود ۳۸۰ فلسطینی و شمار زخمی‌ها نیز به بیش از ۸۵۰ نفر رسید، درحالی که هنوز تعداد زیادی در زیر آوار مفقود هستند، این در حالی است که برخی شهدا و زخمی‌ها در خانه‌های خود هستند و امکان انتقال آن‌ها وجود ندارد.
همچنین شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی در چهل و سومین روز ۱۲۳۰۰ شهید شامل ۵۰۰۰ کودک و ۳۳۰۰ زن و حدود ۶۰۰۰ مفقودی اعلام شد که بیشتر مفودی‌ها نیز در زمره شهدا هستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها