مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت:

خودکفایی ۲ هزار خانوارتحت حمایت کمیته امداد

استاندار گلستان در جشن خودکفایی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)؛

۳۸ هزار واحد مسکونی در گلستان در حال ساخت است

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن در استان اظهار کرد: تا کنون ۱۵۳۵ واحد مسکونی جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۲۸۰۰ واحد بصورت ویدیو کنفرانس با ریاست محترم جمهورافتتاح شده و ۳هزار واحد در سفر آیت الله رییسی به گلستان افتتاح می شود و در حال حاضر ۳۸ هزار واحد مسکونی در استان در حال اجراست.
استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن در استان اظهار کرد: تا کنون ۱۵۳۵ واحد مسکونی جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۲۸۰۰ واحد بصورت ویدیو کنفرانس با ریاست محترم جمهورافتتاح شده و ۳هزار واحد در سفر آیت الله رییسی به گلستان افتتاح می شود و در حال حاضر ۳۸ هزار واحد مسکونی در استان در حال اجراست.
کد خبر: ۱۴۳۱۱۰۴
نویسنده شبیر دائمی
به گزارش جام جم آنلاین از گرگان دکتر علی محمد زنگانه در آیین تجلیل از یاوران اشتغال استان و جشن خودکفایی و توانمند سازی۲۵۶۳ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امداد خمینی (ره) استان با حضور دکتر بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از حضور و همراهی ریاست کمیته امداد کشور در طرح های استان به تشریح اقدامات مثبت و خوب در استان پرداخت و تصریح کرد: کانال آشور به عنوان کانال اصلی آبرسان خلیج گرگان به عمق ۱.۶ متر که سطح آب داخل خلیج را ۷۰ سانتی متر بهبود می بخشد بزودی افتتاح می شود و همچنین پمپاژ آب به خلیج، تخصیص حقآبه و بازگشایی کانال های موازی در قالب طرح علاج بخشی خلیج در دستور کار است.
وی ادامه داد:در اقدامی فراقوه ای و با دستور ریاست محترم جمهور فاز دوم پروژه پتروشیمی گلستان در دستور کار قرار گرفت تا ۹۰ هزار سهامدار پس از ۱۸ سال از بلاتکلیفی خارج شوند و با ۳۰ هزار میلیارد تومان در سفر دکتر رییسی به استان آغاز می شود.
استاندار گلستان یادآور شد: همزمان با سفر رییس محترم جمهور سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی در سیکل ترکیبی نیروگاه برق علی آباد کتول آغاز می شود تا با تولید ۵۰۰ مگاوات برق مورد نیاز خانگی و صنعتی را تامین کند.
دکتر زنگانه خاطر نشان کرد: مجموع اعتبارات استان از ۴ هزار میلیارد تومان در ۲ سال آخر دولت قبل به بیش از ۱۶.۳ هزار میلیارد تومان در ۲ سال ابتدایی دولت سیزدهم رسیده است.
وی افزود: درآمد سرانه استان از ۴۷ درصد میانگین کشور به بالای ۵۰ درصد رسیده و هدف گذاری صورت گرفته در افق ۱۴۰۴ رسیدن به میانگین کشور است که قابل تحقق و اجراست و البته تعداد پروژه های نیمه تمام استان از ۱۲۰۰ پروژه به زیر ۸۵۰ پروژه رسیده است.
استاندار گلستان گفت: رشد گلستان در کنار استان های قم و سمنان متوازن بوده و در هر ۴ حوزه صنعت، معدن، خدمات و کشاورزی رشد داشته و از منفی ۵ به مثبت۳ رسیده است.
دکتر زنگانه تاکید کرد: در طرح های پیشرفت روستا محور ، رشد برخی روستاها بگونه ای بوده که درآمد مردم این روستاها به ۳ برابر میانگین کشور رسیده است.
وی تصریح کرد: درآمد ناخالص استان ۵۶ همت بود که بر اساس چشم انداز باید با سرمایه گذاری ۲۲۴ همتی درآمد ناخالص ۱۱۲ همتی را ایجاد کنیم که خوشبختانه با افتتاحات و آغاز به کارهای صورت گرفته تا کنون بیش از ۱۲۰ همت سرمایه گذاری صورت گرفته است.
استاندار گلستان اظهار کرد: زیرساخت فیبر نوری در کمتر از ۱۰ ماه با بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در استان ایجاد شده و گلستان اولین استانی است که این پروژه ۱۰۰درصد اجراشده تا شبکه ملی اطلاعات استقرار یابد تا شعار «گلستان سرزمین هوشمند» تحقق یابد.
وی افزود: طرح های مسکن خصوصا در حوزه مسکن حمایتی با طرح های ۲،۳،۵ جانبه در حال اجراست.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: در حوزه اشتغال موفقیت گلستان در سال گذشته تحقق ۱۲۰ درصدی برنامه بوده و کمیته امداد در سال قبل رتبه ۶ و در سال جاری رتبه ۳ در این حوزه را کسب کرده است.
وی ادامه داد: اذعان مدیران ارشد کشور گلستان در مسیر حرکت شتابان رشد و پیشرفت قرار گرفته که ماحصل همراهی همه ی دلسوزان استان و همکاری فراقوه ای در گلستان است.
لازم به ذکر است در این برنامه 45 دستگاه تراکتور به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد تقدیم شد و همچنین از کارآفرینان برتر و مدیران دستگاه های حامی در حوزه مددجویان با حضور استاندار گلستان و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)کشور تقدیر شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها