گروه‌های مقاومت در منطقه از ایران فرمان نمی‌گیرند
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعای نتانیاهو درباره توقیف کشتی رژیم صهیونیستی

گروه‌های مقاومت در منطقه از ایران فرمان نمی‌گیرند

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه عملیات ۷ اکتبر ریشه‌ای ۷۵ ساله دارد، متهم کردن جنبش حماس به آغاز جنگ جاری در غزه و تروریستی توصیف کردن این حمله را شعاری انحرافی از سوی رژیم صهیونیستی و حامیان شناخته شده آن خواند.
کد خبر: ۱۴۳۰۳۰۶

به گزارش جام جم آنلاین، امروز (شنبه) ۲۰ آبان ماه ۳۶ روز از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار زنان، کودکان و غیرنظامیان و تشدید محاصره این منطقه می‌گذرد. جنایاتی که در واکنش و به بهانه عملیات طوفان الاقصی از سوی صهیونیست‌ها صورت گرفت و همچنان نیز ادامه دارد.

براساس آخرین آمار در پی حملات رژیم صهیونیستی در غزه ۱۱ هزار و ۷۸ نفر شهید و ۲۷ هزار و ۴۹۰ هم مجروح شده‌اند. از میان این شهدا، چهار هزار و ۵۰۶ نفر کودک، سه هزار و ۲۷ نفر زن، و ۶۷۸ نفر هم سالمند هستند.

عملیات طوفان الاقصی روز شنبه ۱۵ مهر ماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) از سوی حماس در سرزمین‌های اشغالی انجام شد و پس از آن سایر گروه‌های مقاومت فلسطین نیز با حماس همراه شدند و خسارات زیادی به این رژیم وارد شد. رژیم صهیونیستی هم در واکنش و به بهانه این عملیات اقدام به حمله به غزه کرد.

در همین خصوص ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) ۲۰ آبان ماه در شبکه اجتماعی ایکس به زبان‌های، فارسی، انگلیسی و عربی نوشت: ‏متهم کردن جنبش حماس به آغاز جنگ جاری در ‎غزه و تروریستی توصیف کردن حمله ۷ اکتبر، یک شعار انحرافی از سوی رژیم صهیونیستی و حامیان شناخته شده آن است.

وی با بیان اینکه عملیات ۷ اکتبر ریشه‌ای ۷۵ ساله دارد، خاطرنشان کرد: جنگ جاری صهیونیست‌ها علیه غزه نیز تکرار وسیع‌تر و فجیع‌تر جنایاتی است که رژیم غاصب طی ۷۵ سال گذشته به طور مستمر علیه ملت مظلوم ‎فلسطین مرتکب شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی اضافه کرد:  افکار عمومی جهان، فریب تبلیغات دروغین رژیم صهیونیستی در توجیه نسل‌کشی جاری در غزه را نخواهد خورد.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این بارها و بارها نسبت به نسل‌کشی در غزه و وقوع فاجعه انسانی در این منطقه هشدار داده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها