چکیده : رشد صنعت چاپ سابلیمیشن در ایران باعث کارآفرینی شده است. شرکت دلوکس دیجیتال واردکننده اصلی مواد اولیه و ملزومات سابلیمیشن یکی از موفق ترین ها در این حوضه می باشد.
چکیده : رشد صنعت چاپ سابلیمیشن در ایران باعث کارآفرینی شده است. شرکت دلوکس دیجیتال واردکننده اصلی مواد اولیه و ملزومات سابلیمیشن یکی از موفق ترین ها در این حوضه می باشد.
کد خبر: ۱۴۲۹۴۶۸

صنعت ها و حرفه های مختلفی هستند که باعث ایجاد کارآفرینی شده اند اما بسیاری از آن ها یا به دلیل منسوخ شدن کنار رفته اند یا جذابیت چندانی از لحاظ مالی و هیجان کاری ندارند. اما در این میان صنعت چاپ سابلیمیشن هم از لحاظ مالی برای صاحبین صنعت جذاب است و هم از جنبه هیجان و لذت کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علاقه مندی به شغل و حرفه یکی از مهم ترین عوامل بعد از جنبه مالی برای تداوم در کار است و صنعت چاپ سابلیمیشن توانسته هر کسی را در هر دو زمینه مجذوب خود کند.

سابلیمیشن چیست؟

در واقع این کلمه لاتین (sublimation) می باشد و در زبان فارسی همان تصعید است و اگر بخواهیم تعریف مختصری برای درک بهتر مفهوم سابلیمیشن داشته باشید باید بگوییم تصعید یعنی تبدیل ماده ای از حالت جامد به گاز است. اما این تبدیل چطور انجام می شود؟ و تصعید در این نوع چاپ چه نقشی دارد؟

سابلیمیشن در واقع یک نوع چاپ دیجیتال است که رنگ و طرح دلخواه را با استفاده از کاغذ سابلیمیشن به روی اجسام مختلف مانند: پارچه، لیوان، سرامیک، کاشی، پازل و ... انتقال می دهد و این انتقال به وسیله فشار و گرما که معمولا بین دمای 180 تا 300 درجه (با توجه به مواد اولیه) است با تغییر ذرات جامد رنگ جوهر سابلیمیشن به حالت گازی انجام می شود.

مواد اولیه چاپ سابلیمیشن

متریال و مواد اولیه این صنعت به طور کلی سه ماده هستند.

  1. جوهر سابلیمیشن
  2. کاغذ سابلیمیشن
  3. محصول خام چاپی

که محصول خام چاپی، میتواند هر چیزی باشد، از لیوان و تی شرت گرفته تا پرده و کاغذ دیواری و پازل و ...

کاغذ سابلیمیشن

بازار مالی صنعت سابلیمیشن

این کار به دلیل زیادی مورد توجه بسیاری قرار گرفه است، از این عوامل می توان به تنوع فراوان در محصول نهایی و طرح های ارائه شده، روش آسان در چاپ و یادگیری سریع، لوازم و مواد اولیه ارزان سابلیمیشن، حاشیه سود بالا و نیاز حتمی مردم اشاره نمود.

شخصی سازی محصولات در همه زمینه ها برای مشتریان بسیار جالب و جذاب است که اخیرا کمپانی Nick (تولیدکننده کفش و کتانی) با توجه به همین استراتژی محصولات کتانی خود را در وب سایت خود با توجه به سلیقه شخصی مشتریان تولید می کند، بعنوان مثال مشتری طرح کناری کتانی خود، رنگ اجزای مختلف و ... را برای خود شخصی می کند. حالا فکرش را بکنید برای محصولاتی مانند:

کلاه – تی شرت – پرده – کاغذ دیواری – سرامیک و کاشی – کوسن مبل – پارچه مبل – پد موس و ده ها محصول دیگر میتوان به سلیقه مشتری و طرح دلخواه مشتری تولید کرد و برای این شخصی سازی پول خوبی دریافت نمود.

در قسمت کارآفرینی چاپ سابلیمیشن خواهیم گفت اما خارج از لطف نیست بگوییم که شخصی سازی طرح دلخواه و طراحی گرافیکی این طرح نیز می تواند برای شما کسب درآمد کند.

بخش زیادی از سود بالا در این کسب و کار مربوط به ایده های نو و جذاب می شود، معمولا صاحبین این صنعت با ایجاد اتاق فکرهای گوناگون ایده های جدیدی در این زمینه مطرح می کنند که باعث سودآوری می شود.

صنعت سابلیمیشن در ایران

در ایران مانند سایر کشورها صنعت سابلیمیشن رشد نموده است و روز به روز به رشد خود ادامه می دهد، به دلیل اینکه چاپ سابلیمیشن جزئی اساسی در صنعت کلی چاپ می باشد و به اینکه این روش چاپ، مقرون به صرفه، سریع و آسان است هم مورد توجه کارآفرینان هست و هم مشتریان.

وقتی بستر این کار در کشورمان فراهم شده، واردکننده های مواد اولیه در این صنعت هم دست به کار شده اند و متریال اصلی این بازار را فراهم می کنند. یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های واردکننده ملزومات سابلیمیشن، شرکت دلوکس دیجیتال می باشد که جوهر و کاغذ سابلیمیشن با کیفیت را وارد کشور و با رول کردن کاغذ ها به متقاضیان، آن ها را عرضه می کند. با توجه به آمارهای رسمی گمرک کشور از میزان واردات ملزومات و مواد اولیه صنعت چاپ سابلیمیشن می توان به اهمیت این موضوع پی برد.

به غیر از چاپ محصولات و فروش مواد اولیه در این صنعت، فروش دستگاه و تجهیزات نیز می تواند نیز سودآور باشد، چاپ سابلیمیشن نیازمند یک دستگاه پرینتر برای چاپ بر روی کاغذ، در صورت نیاز دستگاه چاپ برای پارچه، دستگاه پرس حرارتی و .دیگر ماشین آلات و تجهیزات تخصصی می باشد.

کارآفرینی سابلیمیشن در کشور

 رشد صنعت چاپ سابلیمیشن در ایران و ایجاد کارآفرینی

به طور کلی با افزایش و رشد این صنعت در کشور افراد مخلفی مشغول به کار خواهند شد و زمینه های شغلی جدیدی برای افراد نیاز به کار ایجاد می شود. با توجه به آسان بودن روش کار در سابلیمیشن، افراد به راحتی می توانند با یادگیری یک روزه این حرفه مشغول به کار شوند و نیاز به تخصص خاصی ندارد. زمینه های شغلی فراهم شده در این کسب و کار در سه دسته تقسیم بندی میشوند که عبارتند از:

  1. شرکت های وارد کننده ملزومات و تجهیزات
  2. شرکت های چاپ محصولات سابلیمیشن
  3. شرکت های فروش و تعمیرات تجهیزات

در هرکدام از این دسته بندی ها عناوین شغلی مختلفی مانند:

کارشناس فروش – بازاریاب – حسابدار – منشی – طراح گرافیست – تعمیرکار – سرکارگر – انبارگردان – راننده لیفتراک مشغول به کار می شوند که این ها فقط افرادی هستند که به طور مستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند و اما افرادی نیز به طور غیر مستقیم می توانند در زیر سایه این صنعت درآمد داشته باشند.

سابلیمیشن در نتیجه ...

باتوجه به آسان بودن حرفه سابلیمیشن افرادی زیادی وارد بازار کار می شوند اما تداوم در کار و ارائه ایده های نو در زمینه چاپ سابلیمیشن باعث افزایش رشد و درآمد خواهد شد، شخصی سازی محصولات یکی از ایده های جذاب برای کسب درآمد است و مشریان این مسئله  را بسیار مورد توجه قرار می دهند.

بغیر از چاپ سابلیمیشن، می توان وارد زیمنه های مختلف این صعنت مانند فروش ملزومات و تجهیزات و یا حتی تعمیرات تجهیزات شد، همانطور که نام بردیم شرکت دلوکس دیجیتال به عنوان اولین و بزرگترین واردکننده ملزومات سابلیمیشن در این زمینه موفق عمل کرده و بسیاری از شرکت های جانبی موفق نیز ملزومات را از شرکت دلوکس دیجیتال تهیه می کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها