ارائه خدمات عایق‌کاری توربین‌های گازی با تکیه بر دانش بومی

پوشش ایرانی بر تن صنایع داخلی

امروزه با توجه به نیاز صنعت در افزایش بازدهی و عملکرد دستگاه‌های صنعتی مانند توربین‌های گازی و مؤلفه‌‌هایی مانند عمر کاری، دوام و سبک بودن آنها شاهد پیشرفت‌های خوبی در رابطه با عایق‌ توربین‌های گازی هستیم.
کد خبر: ۱۴۲۸۳۰۲
 
شرکت دانش‌بنیان «کِلِورز آریانا» در سال۱۳۸۲ با توجه به شکل‌گیری شرکت‌های متعدد در زمینه توسعه داخلی توربین‌های گازی، متناسب با نیاز کشور اقدام به طراحی، تأمین، نصب و بومی‌سازی مرحله‌ای عایق‌های تخصصی ژاکتی و فلزی توربین‌مطابق با استاندارد‌های جهانی کرد و اکنون نیز شرکتی پیشرو درزمینه عایق‌کاری توربین‌های گازی به‌شمار می‌رود. امیر عارفیان، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درگفت‌وگو با پیشران ازویژگی‌های محصولات وبرنامه‌های کِلِورز آریانا می‌گوید.

در زمان تأسیس شرکت کلورز آریانا، تولید تخصصی عایق‌ توربین‌های گازی و بخار در انحصار چند کشور خارجی بود. این شرکت به‌منظور  کسب دانش طراحی این محصولات موفق شد با تولیدکنندگان مطرح مواد اولیه عایق‌های حرارتی پیشرفته ارتباط بگیرد و به تنها شرکت داخلی برای پیاده‌سازی دانش فنی طراحی و تولید سامانه‌های عایقی در کشور تبدیل شود.
امیر عارفیان، مدیرعامل این شرکت، دررابطه با بازار این محصولات می‌گوید: «محصولات ما توانسته‌اند پاسخگوی نیاز کشور درمراحل طراحی، ساخت، تأمین‌مواد درواحدهای جدید، تعمیرات‌دوره‌ای، نصب اصولی وکاملا حرفه‌ای عایق‌های‌حرارتی باشد.»

توسعه محصولات بر مبنای نرم‌افزار بومی
انواع سیستم‌های عایق‌ حرارتی و آکوستیکی از محصولات اصلی این شرکت است که به‌صورت ترکیبی با چینش‌ لایه‌های مختلف تولید و نصب می‌شوند. ترکیب چینش لایه‌ها با در نظر گرفتن شرایط عملیاتی تجهیز و عایق، شرایط محیطی و سایر عوامل فنی در کلورز آریانا با کمک نرم‌افزار توسعه داده شده در شرکت، طراحی و ارزیابی و پس از ساخت روی تجهیزات صنعتی نصب می‌شود. عارفیان در این خصوص توضیح می‌دهد: «محصول عایق حرارتی ژاکتی شرکت ما در حال حاضر به‌عنوان محصول مهندسی‌شده و تجاری در کاربردها و مقیاس‌های مختلف طراحی و در کارخانه تولید می‌شود. ما علاوه بر تکمیل زنجیره دانش و مهارت طراحی و ساخت این نوع عایق‏ها، خدمات پس از فروش هم ارائه می‌دهیم.» 

مطابق با استانداردهای بین‌المللی
مدیرعامل شرکت کلورز آریانا در رابطه با چالش‌های ارزی و زیست‌محیطی توضیح می‌دهد: «محصول ما با فناوری روز دنیا و مطابق با استانداردهای بین‏المللی تولید شده و ضمن صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه برای محصول نهایی، قابل ارائه به صنایع مختلف کشور از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی است.» این شرکت توانسته چالش‏های فنی ـــ اقتصادی ـــ زیست‌محیطی متعدد در مسیر طراحی و تولید محصول را رفع کند. عارفیان می‌افزاید: «علاوه بر این با بهینه‏سازی مراحل مختلف  و استفاده از روش‏های نوآورانه و متنوع در ارائه محصول، موفق به افزایش سرعت تولید و افزایش کیفیت محصول شده‌ایم.» با توجه به گستردگی کاربرد و نیاز صنایع مختلف به محصول عایق حرارتی ژاکتی، قراردادهای گوناگون صنعتی از جمله نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی برای این محصول منعقد شده و هم‌اکنون نیز ادامه دارد. 

تلاش برای رقابت با بازار جهانی
عارفیان با مقایسه نمونه‌های خارجی مشابه عایق تولیدی شرکت کلورز آریانا توضیح می‌دهد: «در بحث طراحی، چینش لایه‌های مختلف تفاوت ایجاد می‌کند. ما در شرکت با بهره‌گیری از نرم‌افزار تخصصی که خودمان توسعه داده‌ایم، همچنین توانمندی و مهارت تخصصی تیم مهندسی و تحقیق و توسعه این امکان را فراهم کرده‌ایم که محصول مهندسی و بهینه شده و ارتقا یافته‌تری را با قیمت رقابتی عرضه کنیم و علاوه بر عملکرد بهبود یافته فنی، طول عمر بالاتر و کارایی مناسب‌تری را در شرایط ویژه عملیاتی و بهره‌برداری ارائه دهیم.» البته هنوز برخی از قطعات محصولات این شرکت مانند پارچه‌های تخصصی نسوز در داخل تولید نمی‌شود و الزاما باید وارد شوند. عارفیان می‌افزاید: «با ارائه مشاوره به تولیدکنندگان داخل و به شرط توانمندسازی و ارتقای محصولات داخلی حاضر به امتحان محصولات داخلی در صورت ایجاد شرایط یکپارچه در کل سیستم عایق با جایگزینی محصول داخلی خواهیم بود.»
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها