مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه؛

ریزگردها و آتش، ۲ بلای جان محیط زیست کرمانشاه

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه گفت: برای داشتن یک شهر هوشمند باید شهرداری هوشمند داشته باشیم.
کد خبر: ۱۴۲۵۶۸۲

جام جم آنلاین؛ به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، عابدین محمودی ظهرروز (چهارشنبه ۱۹ مهر ماه) در آیین رونمایی پلاک هوشمند شهری و تمبر اختصاصی کرمانشاه شهر هوشمند که در تالار عمارت شهرداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: سازمان فناوری اطلاعات «فاوا» زیرساختی ترین سازمان در شهرداری کرمانشاه محسوب می‌شود.

وی افزود: از جمله اقدامات این سازمان نوآور در راستای ارائه خدمت بهتر به شهروندان این است که در بستر توسعه به ارائه خدمات الکترونیکی شهروندی مناسب کمک می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: این سازمان به عنوان یک پل ارتباطی بین سازمان‌ها مردم و مجموعه مدیریت شهری یک سند راهبردی در حوزه فناوری و نوآوری در کرمانشاه ارائه می‌دهد.

این مقام مسئول اذعان کرد: این توسعه زیرساخت یک رکورد بی‌سابقه در سطح کشور و خاورمیانه است که این سرمایه‌گذاری توسط شرکت آسیاتک اتفاق افتاد.

وی افزود: پایه یک شهر هوشمند شهرداری هوشمند است تا زمانی که خدمات شهرداری مبتنی بر خلق ارزش نباشد و مبتنی بر ایجاد و بهبود کیفیت زندگی نباشد دور از تصور است که یک شهر به صورت مکانیزه هوشمند شود.

محمودی ابراز کرد: یکی از عناوین این همایش «تمبر اختصاصی شهر هوشمند» است که به یک ادبیات مشترک برسیم و آغاز ارائه خدمات بیشتر برای مردم باشد.

این مقام مسئول اذعان کرد: شهر هوشمند بدون شهروند هوشمند جایگاهی ندارد و کلیدی‌ترین فرد در «شهر هوشمند» شهروند آن است.

وی بیان کرد: «پلاک هوشمند» یک اتفاق جدید است که در ایران از سال ۱۳۹۵ کلید خورده و تیم شرکت ملی پست با سازمان فاوا شهرداری یک کار نو را آغاز کردند.

این مقام مسئول گفت: نخستین مزیتی که پلاک هوشمند دارد «زیباسازی شهر» است و ما به یک تجمیع سازمان خدمات رسان خواهیم رسید که تمام داده‌ها را با استفاده از کد بارگذاری می‌کنند.

وی تشریح کرد: یک پلاک با شاخص بومی شهر کرمانشاه طراحی کردیم با عبارت «کرمانشاه گهواره تمدن است» با پیش زمینه عکس طاق بستان و کد پستی آن را فارسی کردیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: یک درگاه خدمات برای ارائه خدمات به همشهریان به منظور رسیدن به یک شهر و اقتصاد پایدار با اسکن کردن روی کیو‌.آر.کد وارد پنجره واحد می‌شود و پایه تمام این ها کد پستی موجود است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها