سه برادر نقابدار، مسلحانه به بیمارستانی در پایتخت حمله کرده و برادر زخمی‌شان را از آنجا ربودند. متهمان برای این‌که راز دزدی‌های‌شان فاش نشود، به این عملیات گانگستری دست زده بودند.
کد خبر: ۱۴۲۳۴۱۱
فرجام فرار دالتون‌ها
به گزارش خبرنگار جام‌جم، اوایل اردیبهشت امسال مردی با پلیس۱۱۰تهران تماس گرفت و اطلاع داد، در یک مرکز خرید در جنوب‌غرب تهران دعوایی میان دو گروه رخ داده که باعث شده چند نفری زخمی شوند. وقتی ماموران به آنجا رفتند، متوجه شدند که برخی از مهاجمان فرار کرده‌اند. دو نفر سطحی زخمی شده بودند که در محل درمان شدند اما مردی جوان به نام یاسر به دلیل شدت صدمات در بیمارستان بستری شد. در تحقیقات بعدی ماموران چند نفر از شرکت‌کنندگان در آن دعوا را شناسایی و آنها را بازداشت کردند. معلوم شد با فرد بستری‌شده در بیمارستان اختلاف قدیمی و طایفه‌ای داشتند. بنابراین ماموران برای تحقیقات عازم بیمارستان شدند که به آنها خبر رسید، سه مرد مسلح به کلاشینکف، مسلحانه با ورود به بیمارستان اقدام به تیراندازی کرده و مرد زخمی را با خودشان بردند. ماموران به بررسی سوابق بیمار ربوده‌شده پرداختند که معلوم شد او متهمی سابقه‌دار است. بنابراین احتمال دادند که همدستان خلافکارش، او را از بیمارستان خارج کرده‌اند. در ادامه فیلمی به دست آمد که نشان می‌داد برادران این مرد در حوالی بیمارستان حضور داشتند. با شناسایی آنها، این فرضیه که آنها در ماجرا نقش داشتند، قوت گرفت. به همین خاطر ماموران برای دستگیری آنها به خانه‌شان اعزام شدند که آنها آنجا را ترک کرده بودند. بعد از گذشت چهار ماه از این ماجرا، سرانجام رد آخرین مخفیگاه سه برادر به دست آمد و آنها بازداشت شدند.
بهنام یکی از متهمان در تحقیقات گفت: چهار برادر هستیم که همگی سابقه‌داریم و به اتهام سرقت خانه‌ها بارها زندانی شده‌ایم. سال گذشته آزاد شده و دوباره سرقت‌های خود را آغاز کردیم. برادرم یاسر، با چند نفر در شهرمان اختلاف داشت و به تهران گریخت. روز حادثه آنها خبردار شدند برادرم به یک مرکز خرید رفته، به آنجا آمده و با چاقو و چوب به جان برادرم و دوستانش افتادند که برادرم با چاقو زخمی شد. تعدادی از مهاجمان همان‌موقع بازداشت شدند. از طرفی اگر برادرم بازداشت می‌شد، راز سرقت‌های سریالی که از خانه‌های مردم در شهرستان‌ها و تهران مرتکب شده بودیم، لو می‌رفت. بنابراین با پارچه چهره‌های‌مان را پوشاندیم، اسلحه به‌دست سمت بیمارستان رفتیم و با تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت، خود را به اتاقی که برادرم بستری بود، رساندیم و او را با خودمان بردیم. بعد از این فرار، برادرم در خانه یکی از دوستان چند هفته ماند و وقتی بهتر شد، او را به شهر دیگری بردیم. بعد به سرقت‌های‌مان ادامه دادیم که سرانجام دستگیر شدیم. 
با اعتراف‌های این مرد و دو برادر دیگرش، یاسر نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و بازداشت شد. همچنین افراد دیگری که در اجرای این فرار با آنها همدستی کرده بودند، شناسایی و بازداشت شدند. متهمان در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها