دوره توانمندسازی واحدهای تولیدی آذربایجان شرقی در حوزه HSE با همکاری سازمان صمت استان، اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۲۲۸۷۹
نویسنده بهروز فروغی

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی:رئیس اداره فناوری و نوآوری سازمان صمت آذربایجان شرقی از برگزاری کارگاه توانمندسازی واحدهای تولیدی استان در زمینه HSE خبر داد و گفت: ایجاد کار ایمن، بهینه‌سازی سلامت کارکنان، کاهش استرس و حفظ محیط‌زیست امروز یکی از مهم‌ترین مقوله‌هایی است که در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد .

photo_2023-09-13_11-46-46

علی شریفی راد ادامه داد: بر اساس نیازسنجی‌هایی که از واحدهای تولید به عمل آمد به این نتیجه رسیدیم که این مقوله باید سرلوحه مسائل آموزشی در سازمان صمت آذربایجان شرقی قرار گیرد که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مرکز تحقیقات و نوآوری،  مرکز شتاب دهی سلامت دانشگاه علوم پزشکی، اداره فناوری و نوآوری  و اداره HSE سازمان صمت آذربایجان شرقی و اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی این کارگاه را برگزار کردیم و امیدواریم دستاوردهای مثبتی داشته باشد.

وی منابع انسانی را یکی از بازیگران اصلی در زیست بوم قلمداد کرد و گفت: اهمیت منابع انسانی ایجاب می‌کند تا از این منابع ارزشمند از نظر ایمنی، بهداشت،کاهش استرس و ... مورد توجه قرار گیرد. این کارگاه آموزشی توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز تدریس خواهد شد.

photo_2023-09-13_11-46-45

رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری دوره توانمندسازی واحدهای صنعتی گفت: در این دوره آخرین موارد قانونی که در خصوص فعالیت‌های زیست‌محیطی و آلودگی‌های آب‌وخاک به واحدهای صنعتی آموزش داده خواهد شد.

طاهری از استقبال واحدهای صنعتی بزرگ از برگزاری این دوره خبر داد و افزود: حضور این واحدهای صنعتی در دوره HSE می‌تواند تأثیر مثبتی بر رعایت الزامات زیست‌محیطی در استان داشته باشد. 

وی موفقیت در مسائل زیست‌محیطی را نیازمند همکاری جمعی دانست و گفت: مدیران HSE واحدهای صنعتی باید تلاش کنند تا آلودگی را در واحدهای خود به حداقل برسانند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها