وحدت؛ پیش نیاز خیزش تمدن ایرانی اسلامی
در نشست جریان شناسی ریشه‌های تفرقه افکن میان مذاهب اسلامی عنوان شد 

وحدت؛ پیش نیاز خیزش تمدن ایرانی اسلامی

یک فعال سیاسی گفت: در مقابل توطئه‌های دشمن برای ایجاد خدشه در وحدت ملی، باید مردم بصیرت کافی داشته و هوشیار  و مراقبت باشند  و نخبگان و تریبون دارانی که بر افکار عمومی می‌توانند تاثیرگذار باشند اجازه ندهند که این توطئه توسط دشمن تحقق یافته و اختلافات به سمت تنش و تقابل رفته و موجبات تضعیف امنیت و انسجام ملی در کشور شود.
کد خبر: ۱۴۲۲۷۸۲

حمیدرضا ترقی در گفتگو با جام‌ جم آنلاین گفت: بیانات رهبری در خصوص وحدت و امنیت؛ افشا کننده یک توطئه جدید و شاید بتوان گفت توطئه مستمر دشمن علیه جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: دولت آمریکا و غرب برای ایجاد بحران در نقاطی مانند ایران گروهی را برای پیدا کردن نقاط و موضوعات بحران زا در داخل کشور مامور کرده تا بتوانند از داخل اتحاد و انسجام ملی را به هم بزنند به دلیل اینکه سیاست بیرونی آنها تاثیری در اقتدار ملی کشورمان نداشته و آنها به دنبال این هستند که ببینند از داخل کشور چگونه می‌توانند به نظام ضربه بزنند و زمینه تضعیف اقتدار و وحدت ملی را فراهم کنند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه دشمن، هدفش را بر تضعیف وحدت ملی و امنیت ملی کشور گذاشته شده و بر آن کار می‌کند، گفت: طبیعتاً نقاط بحران زایی که می‌تواند وحدت ملی و امنیت ملی را دچار آسیب کند چند موضوع است؛ یکی از آن موضوعات؛  تفاوت‌های قومیتی است، کشور ما از قومیت‌های متعددی تشکیل شده که سال‌ها در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی دارند و وحدتشان را تحت تاثیر منافع قومیتی قرار نداده‌اند.

ترقی ادامه داد: موضوع دوم تفاوت مذهبی است که در کشور ما بین مذاهب مختلف از جمله شیعه و سنی و یا حتی بین ادیان الهی که در کشور هستند تاکنون یک همزیستی کاملاً مسالمت آمیز و وحدت بخشی بوده است و هیچ وقت این وحدت خدشه‌دار نشده است مگر اینکه دشمن از عواملی استفاده کند همانطور که طی سال های اخیر می‌بینیم از عواملی برای ایجاد اختلاف و شکاف و تعمیق تفاوت‌ها استفاده می کند.

وی افزود: موضوع بعدی بحث جنسیتی است موضوعی که از سال گذشته به بهانه درگذشت مهسا امینی آغاز شد، این‌ها نقاط بحران خیزیست که دشمن روی آنها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده و میلیاردها دلار از طریق رسانه‌های خود هزینه می‌کند تا بتواند از طریق این  تفاوت  ها به وحدت ملی آسیب برساند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: در مقابل چنین توطئه‌هایی باید مردم بصیرت کافی داشته و هوشیار  و مراقبت باشند  و نخبگان و تریبون دارانی که بر افکار عمومی می‌توانند تاثیرگذار باشند اجازه ندهند که این توطئه توسط دشمن تحقق یافته و اختلافات به سمت تنش و تقابل رفته و موجبات تضعیف امنیت و انسجام ملی در کشور ایجاد شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها