یکی از فرماندهان نیروهای حشد الشعبی از عملیات منحصر به فرد این نیروها در منطقه خانقین و هلاکت ده ها عنصر داعشی در جریان این عملیات خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۲۷۵۰

به گزارش جام جم آنلاین، «بشیر العنبکی» یکی از فرماندهان نیروهای حشد الشعبی اعلام کرد که عملیات این نیروها علیه شبکه‌ های زیرزمینی داعش در برخی مناطق خانقین واقع در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه موفقیت آمیز بوده است.

وی در ادامه افزود: نیروهای ما با دریافت اطلاعاتی مبنی بر تحرکات عناصر داعش در این منطقه یک طرح راهبردی ویژه برای اجرای عملیات ضدتروریستی تدوین کردند که بعد از اجرای آن شاهد هلاکت ده‌ها عنصر تروریستی بودیم.

العنبکی تصریح کرد: خانقین و روستاهای اطراف آن طی سال جاری در سایه تلاش‌های نیروهای حشد الشعبی که نقش مهمی در حمایت از امنیت عراق ایفا می‌کنند شاهد عملیات تروریستی خاصی نبوده اند.

وی اضافه کرد: نیروهای حشد الشعبی همچنین در حمایت و محافظت از جان بیش از نیم میلیون زائر از کشورهای مختلف در مسیرهای خانقین و بازگشت آنها به خانه‌هایشان طی مراسم اربعین موفق عمل کرده اند.

در حال حاضر شش تیپ از نیروهای حشد الشعبی در ۱۳ منطقه در دیالی مستقر هستند. نیروهای حشد شعبی عراق پیشتر از افزایش حضور نیروهای خود در استان دیالی و حضور این نیروها در ۳ دریاچه این استان خبر داده بودند.

در همین راستا، محمد التمیمی، از فرماندهان حشد الشعبی عراق در گفتگو با المعلومه اعلام کرد: فرماندهی محور دیالی توجه ویژه‌ای به نیروهای آبی حشد شعبی جهت دستیابی به اهدافی مهم در برنامه امنیتی استان دیالی دارد.

التمیمی در ادامه با اشاره به نقش نیروهای آبی حشد الشعبی در مبارزه با داعش افزود: نیروهای آبی حشد الشعبی بیش از ۶ سال پیاپی به شکل کارآمد در قطع مسیرهای ارسال تجهیزات و امداد گروهک تروریستی داعش در دریاچه حمرین مشارکت داشته‌اند.

وی در ادامه افزود: فرماندهی محور دیالی توان نیروهای آبی را گسترش داده است. بدین ترتیب نیروهای آبی حشد الشعبی در راستای راهبرد تأمین امنیت دریاچه‌ها در برابر هرگونه شکاف امنیتی، در دریاچه العظیم نیز حضور خواهند داشت؛ زیرا تأمین امنیت این دریاچه هدف راهبردی مهمی به شمار می‌آید.

گفتنی است نیروهای آبی حشد الشعبی، چندین سال است که نقش مهمی در افزایش امنیت دریاچه‌ها ازجمله دریاچه حمرین داشته‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها