علیرضا نبی در پنجمین جلسه کمیسیون مسئولیت اجتماعی شرکتی:

کارآفرینی اجتماعی نیاز امروز اما ضرورت فردا است

کارشناس کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان تاکید کرد:

رسیدگی بدون اغماض به تخلفات ساخت‌وساز

کارشناس کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان گفت: هرگونه تخلفی که مازاد بر پروانه انجام و یا ساختمان بدون پروانه ساخته شود، پس از بازدید از طرف شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده می شود.
کد خبر: ۱۴۱۹۹۵۸

جام جم آنلاین اصفهان؛ محمدرضا فروغی با اعلام این خبر گفت: هرگونه تخلفی که مازاد بر پروانه انجام و یا ساختمانی بدون پروانه ساخته شود، پس از بازدید از طرف شهرداری، نوع تخلف به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع و در این کمیسیون بر اساس نوع تخلف و موارد کلی فرم گزارش وضعیت بنا، به تخلفات ساختمانی رسیدگی می‌شود.

او با تاکید بر اینکه رسیدگی به تخلفات ساخت‌وساز بدون اغماض انجام می شود، ادامه داد: به‌طور کلی در پرونده‌هایی که به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال می‌شود تمام موارد تخلف از جمله مشرفیت، ایستایی، آتش‌نشانی و تمام مبحث‌هایی که به اصول سه‌گانه مربوط می‌شود، بررسی و رأی مربوطه صادر می‌شود.

کارشناس کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری اصفهان تخلفات ساختمانی را متنوع و شامل اضافه ساخت، پیش‌روی، احداث بالکن، پر کردن عقب‌نشینی یا رعایت نکردن عقب‌نشینی دانست و گفت: اضافه ارتفاع، احداث سایه‌بان و تخلفاتی از این دست نیز از جمله تخلفات زیربنایی و مواردی که مغایر با مقررات شهرسازی و قوانین ملی ساختمان است، تخلفات غیر زیربنایی محسوب می‌شود.

فروغی خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی، نظام مهندسی و معاونت شهرسازی بر این موارد نظارت کامل دارند و بهتر است قبل از هر تخلف با تمام سازمان‌ها، مشاوره‌های لازم انجام شود تا تخلفی صورت نگیرد.

/* هاجر مقضی خبرنگار جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها