سخنگوی فراجا از ۵ ساله بودن اعتبار گذرنامه‌های زیارتی خبر داد و گفت: هزینه این گذرنامه‌ها ۵۰ هزار تومان یعنی یک هشتم قیمت گذرنامه معمولی است.
سخنگوی فراجا از ۵ ساله بودن اعتبار گذرنامه‌های زیارتی خبر داد و گفت: هزینه این گذرنامه‌ها ۵۰ هزار تومان یعنی یک هشتم قیمت گذرنامه معمولی است.
کد خبر: ۱۴۱۶۵۴۸
به گزارش جام جم آنلاین، سردار سعید منتظرالمهدی؛ سخنگوی پلیس اظهار کرد: صدور گذرنامه زیارتی با یک هشتم قیمت و در کمترین زمان ممکن برای ایام محرم و صفر در دستور کار پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: براساس مشاهدات عینی و بررسی سوابق سال‌های قبل، امسال نیز خیل عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در راهپیمایی اربعین حضوری چشمگیر خواهند داشت و با رایزنی و مذاکرات به عمل آمده بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق و تفاهم انجام شده با پلیس، مقرر شد گذرنامه زیارتی برای متقاضیان عتبات عالیات صادر شود.
 
منتظرالمهدی گفت: اعتبار این گذرنامه‌های زیارتی، مانتد دیگر گذرنامه‌ها ۵ سال و صرفا برای سفر به عتبات عالیات در ماه‌های محرم و صفر است، هر چند که رایزنی‌های لازم با طرفِ عراقی، برای استفاده در دیگر ایامِ سال نیز در دستور کار قرار دارد.
 
سخنگوی فراجا اضافه کرد: هزینه صدور گذرنامه حدود ۵۰ هزار تومان برآورد شده است که در مقایسه با گذرنامه عادی خیلی ارزانتر و حدود یک هشتم قیمت است.
 
منتظرالمهدی گفت: صدور این گذرنامه زیارتی از زمان درخواست تا تحویل به متقاضی در درب منزل، ۳ تا ۵ روز کاری زمان می‌برد و فرایند ثبت و درخواست گذرنامه زیارتی صرفا از طریق اپلیکیشن «پلیس من» انجام می‌شود.
 
وی تصریح کرد: آن دسته از افرادی که امکان استفاده از اپلیکیشن برایشان دشوار است، می‌توانند با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و گذرنامه در مراکز استان‌ها (نه دفاتر پلیس +۱۰) در سراسر کشور درخواست خودشان راثبت و ارسال کنند.
 
سخنگوی فراجا گفت: اتباع خارجی مقیم ایران باید با مراجعه به دفاتر کفالت در سراسر کشور، درخواست خود را برای صدور مدرک مسافرتیِ زیارت عتبات عالیات ثبت کنند و طبق روال و در اسرع وقت برای آن‌ها نیز مدرک مسافرتی مربوطه صادر و تحویل خواهد شد البته مرز چذابه برای تردد اتباع بیگانه مقیم ایران در نظر گرفته شده است.
 
وی گفت: پلیس از بهمن سال ۱۴۰۱ تا کنون حدود ۴۰۰ هزار گذرنامه برای متقاضیانی که در سال‌های گذشته برگ تردد زیارتی دریافت کرده و موفق نشده بودند گذرنامه دریافت کنند، گذرنامه بین‌المللی صادر و به درب منزل آن‌ها ارسال کرده است./صدا و سیما
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها