نرخ عوارض قطعه یک آزادراه تهران- شمال از ابتدای تابستان افزایش یافت به طوری که برای خودروهای سواری در روزهای عادی هفته به ۳۸ هزار تومان رسیده است.
کد خبر: ۱۴۱۴۵۷۸

به گزارش جام جم آنلاین، از تاریخ ۳۰ خرداد ماه امسال عوارض آزادراه تهران - شمال برای خودروهای سواری در روزهای عادی به ۳۸ هزار تومان و در روزهای اوجِ سفر به ۵۰ هزار تومان افزایش یافت. نرخ عوارض برای وانت نیز ۵۰ هزار تومان و برای اتوبوس۵۷ هزار و ۵۰۰ در نظر گرفته شده است.

افزایش ۲۵ درصدی عوارض آزادراهی از ابتدای خرداد ماه تصویب و اجرای آن به صورت تدریجی در ۲۳ آزادراه ابلاغ شده است.

«عباس بیات سرمدی»‌مدیرکل نگهداری آزادراه ها روز ۱۶ خرداد ماه به ایرنا گفته بود: نحوه ابلاغ اجرای عوارض ۲۵ درصدی آزادراهی به صورت تدریجی انجام گرفته است، بدین شکل که هنوز آزادراه تهران - شمال شامل اعمال نرخ‌ های جدید عوارض آزادراهی نشده است.

به گفته سرمدی، به طور کلی ۲۳ آزادراه کشور شامل افزایش عوارض ۲۵ درصدی شده است که در مرحله نخست از ابتدای خرداد ماه عمده آزادراه ها شامل تغییر نرخ جدید شده است.

به گزارش ایرنا، مجموعاً ۲۸ آزادراه در حال بهره‌برداری در کشور وجود دارد که ۵ آزادراه در اختیار دولت است و شامل آزادراه‌های تهران- قم، تهران ساوه، آزادراه کرج - قزوین، قزوین - زنجان و بندرعباس- بندر شهید رجایی است؛ از ۲۳ آزادراه دیگر که غالباً با سرمایه‌گذاری غیر دولتی نگهداری شده است تاکنون حدود ۱۲ آزادراه الکترونیکی شده‌اند و اخد عوارض در آنها به صورت دستی انجام نمی‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها