دود ۱۰۰هزار میلیارد تومانی فرسوده‌ها
گزارش «جام‌جم» از فرسودگی ۴۵ درصدی خودروها در سطح کشور

دود ۱۰۰هزار میلیارد تومانی فرسوده‌ها

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش کشور گفت: روزانه بین 110 تا 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید می‌شود که تاکنون پاسخگوی تقاضا بوده است.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش کشور گفت: روزانه بین 110 تا 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید می‌شود که تاکنون پاسخگوی تقاضا بوده است.
کد خبر: ۱۴۱۴۰۸۲

به گزارش جام جم آنلاین٬ ناصر عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های کشور عنوان کرد: روزانه بین 110 تا 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید می‌شود که تاکنون پاسخگوی تقاضا بوده است اما در برخی مواقع به دلیل تعمیرات اساسی کمی تولید بنزین افت و خیز دارد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش کشور گفت: الان رقم مصرف بنزین نیز در حدود همین 115 میلیون لیتر در روز است که البته با آغاز تعطیلات این رقم بیشتر خواهد شد و سپس افت پیدا می‌کند.

وی افزود: توصیه ما این است که دولت راهکارهایی را اجرایی کند تا بتواند با همین میزان تولید بنزین، مصرف را مدیریت کرده و به آن پاسخ دهد. یکی از راهکارها توسعه صنعت سی‌ان‌‌جی و افزایش سهم آن در سبد سوخت است که می‌تواند جایگزین بنزین شود.

عاشوری تاکید کرد: همچنین مصرف بنزین خودروهای داخل کشور دو برابر استاندارد جهانی است، یعنی خودروهای ما در هر 100 کیلومتر حدود 12 لیتر مصرف بنزین دارد که این عدد باید با اصلاح صنعت خودروسازی به نصف برسد. اگر این اتفاق بیفتد می‌توان مصرف بنزین را کنترل کرد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش کشور گفت: تولید بنزین در سال جاری نسبت به گذشته نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش نیز داشته است، اما طبیعتا با ظرفیت فعلی ما نمی‌توانیم مثلا به تقاضای روزانه 150 میلیون لیتر بنزین را پاسخ دهیم، مگر اینکه سایر پالایشگاه‌ها از جمله طرح مهر خلیج فارس به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق پیش‌بینی مرکز مطالعات زنجیره ارزش در سال جاری با افزایش روند مصرف بنزین، کشور با کسری روزانه 13 میلیون لیتر بنزین مواجه خواهد شد که ارزبری ناشی از آن حدود 2.4 میلیارد دلار برآورد می‌شود. به نظر می‌رسد با آغاز تابستان مصرف بنزین از تولید پیشی گرفته و ایران از حالت تراز صفر به منفی خارج شود./فارس

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها