رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت:

وظیفه همه مدیران و بدنه دولت، ایجاد امید و امیدآفرینی در جامعه است

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد:

کاهش ۶ درصدی نرخ بیکاری بانوان استان یزد

یزد- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: با وجود کاهش ۶ درصدی نرخ بیکاری بانوان در استان یزد در سال ۱۴۰۱، نرخ بیکاری این قشر همچنان چالش و اولویت اول بازار کار استان بوده و امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ شاهد کاهش بیش از پیش آن در استان باشیم.
کد خبر: ۱۴۱۴۰۵۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در چهارمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان که با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در محل تالار کوثر استانداری برگزار شده بود، گفت: مجموعه اقدامات دولت سیزدهم موجب بهبود شاخص های بازار کار در استان شده است.

مجید دهقانی زاده با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری در حالت عادی امکان پذیر نبوده و نیاز به تحولات فکری و عملیاتی دارد، افزود: بنا بر آمارهای رسمی کشور نرخ بیکاری استان بعد از گذشت هفت سال در سال 1401، تک رقمی شد و نرخ بیکاری مردان نیز به محدوده نرخ بیکاری طبیعی رسیده است.

وی با توجه به کاهش 6 درصدی نرخ بیکاری بانوان در استان، خاطر نشان کرد: با وجود این کاهش چشمگیر، نرخ بیکاری زنان استان همچنان چالش و اولویت اول بازار کار استان بوده و امیدداریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال 1402 نیز شاهد کاهش بیش از پیش آن در استان باشیم.

دبیر کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با تاکید بر اینکه بازار کار استان و ویژگی بیکاران آن کاملا متفاوت از بسیاری از استان‌های کشور است و نیاز به برنامه‌ریزی و اهتمام خاص دارد، گفت: جنس بیکاری در استان یزد عمدتا از نوع بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی و جامعه نخبگانی است.

دهقانی‌زاده افزود: این معضل نیازمند اقدامات هوشمندانه در قالب حوزه‌های فناوری، نوآوری و دانش‌بنیان است و انتظار می‌رود مجموعه دستگاه‌های ملی در این راستا استان را یاری کرده تا به زودی شاهد اتفاقات متفاوتی در استان باشیم.

وی در ادامه سخنان خود از اقدامات مجموعه صندوق کارآفرینی امید تشکر و قدردانی کرد و با توجه به رسالت، ماموریت و شرح وظایف این صندوق که عمده فعالیتش متمرکز بر پشتیبانی از حوزه‌های خرد و کوچک است، گفت: بخشی از حلقه گمشده در استان مربوط به همین موضوع بوده که بیشتر در شهرستان‌های کمتر برخوردار و مناطق حاشیه‌ای یزد شاهد هستیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید در حوزه اشتغال روستایی بهترین عملکرد را در مجموعه تسهیلات صندوق توسعه ملی داشته است، افزود: در حوزه تبصره 18 قانون بودجه کشور نیز یکی از عملکردهای مثبت متوجه این صندوق بوده است.

دهقانی‌زاده در پایان با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان را  می‌توان به صورت کمک‌های فنی و اعتباری در خدمت مستقیم تولید قرار داد، خواستار مساعدت صندوق کارآفرینی امید کشور برای عملیاتی شدن این موضوع شد و گفت: این اقدام می‌تواند کمک مهم و ارزشمندی برای رشد تولید در استان  و الگویی برای سایر استان‌ها در کشور باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها