نظامیان اسرائیلی در تله نیروهای مقاومت گیر افتادند

درس مقاومت به صهیونیست‌ها در جنین

صهیونیست‌ها که هر چند وقت یکبار به بهانه دستگیری نیروهای مقاومت به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله می‌برند این بار با شرایط ویژه‌ای روبه‌رو شدند و در کمین نیروهای مقاومت گیر افتادند.
صهیونیست‌ها که هر چند وقت یکبار به بهانه دستگیری نیروهای مقاومت به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله می‌برند این بار با شرایط ویژه‌ای روبه‌رو شدند و در کمین نیروهای مقاومت گیر افتادند.
کد خبر: ۱۴۱۲۹۰۸

براساس گزارش‌ها نظامیان صهیونیست، دیروز در یورش به جنین در تله انفجاری مقاومت فلسطین افتادند و با وجود چند ساعت درگیری مسلحانه، توانایی خروج از این تله را نداشتند.سرایا‌ القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، نیروهای مقاومت موفق شده‌‌اند یک بمب در مسیر خودروی ارتش رژیم غاصب صهیونیستی منفجر کنند و آن را از کار بیندازند.لحظاتی بعد، رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند نظامیان این رژیم در کمین نیروهای مقاومت به دام افتاده‌ و پنج نفر آنها زخمی شده‌اند اما به‌تدریج بر شمار زخمی‌های صهیونیست‌ افزوده شد و به هفت نفر رسید. رژیم صهیونیستی برای مقابله با رزمندگان مقاومت، نیروهای پشتیبانی و تجهیزات بیشتری به محل درگیری اعزام کرد اما نتوانست آتش درگیری آغاز شده را خاموش کند.

صهیونیست‌ها ناگزیر از حمله هوایی
متجاوزان که دیدند نمی‌توانند از کمین نیروهای مقاومت خارج شوند، مجبور شدند از نیروی هوایی ارتش اشغالگر درخواست کمک کنند؛ امری که موجب شد برای نخستین‌بار طی ۲۰ سال اخیر و پس از انتفاضه دوم، رژیم صهیونیستی به حمله هوایی علیه جنین دست بزند. بالگردهای نظامی رژیم غاصب صهیونیستی تلاش کردند با هدف قرار دادن منطقه درگیری میان نیروهای مقاومت و نظامیان اسرائیلی، راه را برای عقب‌نشینی اشغالگران باز کنند. رسانه‌های صهیونیستی هم از پرواز جنگنده‌های اف۱۶ بر فراز جنین خبر دادند.هرچند براساس تصاویر منتشر شده، شماری از خودروهای زرهی اشغالگران مجبور به عقب‌نشینی شدند اما به گزارش ارتش رژیم صهیونیستی، پنج خودروی نظامی اسرائیل در جنین تحت محاصره مقاومت قرار گرفت و خارج کردن این خودروها از جنین چند ساعت طول کشید.

گزارش رسانه‌های صهیونیستی از ماجرا
وبگاه صهیونیستی واللا، با انتشار گزارشی از وضعیت نظامیانی که در عملیات حمله دیروز به جنین شرکت داشتند، تایید کرد نیروهای صهیونیست با این تله و کمین نیروهای مقاومت که مملو از مواد منفجره بود، غافلگیر شدند و احساس کردند که با حزب‌ا... لبنان روبه‌رو شده‌اند.ارتش رژیم صهیونیستی نیز تایید کرد که پنج خودروی نظامی‌اش در جنین خسارت دیده و متوقف شده است.
واللا تاکید کرد: ارتش اسرائیل، امروز با کمینی غافلگیر شد که بسیار شبیه کمین‌های حزب‌ا... و حماس بود. اولین انفجاری که در مسیر حرکت خودروهای نظامی اسرائیل صورت گرفت، با بمبی به وزن ۴۰ کیلوگرم بود که خسارات زیادی به خودروها و نظامیان وارد کرد و بسیار شبیه بمب‌های استفاده شده در جنوب لبنان توسط حزب‌ا... بود. یک منبع آگاه امنیتی رژیم صهیونیستی نیز فاش کرد: ارتش در حال بررسی این بمب است تا دریابد آیا بومی و تولید داخل است یا از خارج قاچاق شده.

نشست اضطراری کابینه نتانیاهو
به‌دنبال این حوادث و زخمی شدن هفت نظامی صهیونیست در جنین، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی خواستار نشست اضطراری کابینه و بررسی گزینه عملیات نظامی گسترده در شمال کرانه باختری شد.این وزیر افراطی کابینه بنیامین نتانیاهو، پس از تشدید درگیری‌ها در جنین گفت: زمان آن فرا رسیده تا عملیات گسترده‌ای در شمال کرانه باختری با مشارکت نیروی هوایی و زمینی آغاز شود. من درخواست می‌کنم نشست فوری کابینه برای بررسی این موضوع برگزار شود.
اوهاد تال از اعضای پارلمان رژیم غاصب صهیونیستی تصریح کرد: شمال کرانه باختری به لانه زنبور تبدیل شده و باید نابود شود.

شهدای فلسطینی
در سایه تشدید درگیری اشغالگران و نیروهای مقاومت، وزارت بهداشت فلسطین شمار قربانیان تجاوز دیروز رژیم صهیونیستی به جنین را چهار شهید و ۴۵ مجروح اعلام کرده است و به دلیل تداوم درگیری‌ها، انتظار می‌رود شمار قربانیان افزایش یابد.
شبکه الجزیره با پوشش اخبار دیروز جنین، نوشت که نیروهای اسرائیلی، خبرنگاران و عکاسانی را که در حال پوشش اخبار امروز این اردوگاه هستند، هدف قرار می‌دهند و تاکنون یک خبرنگار زخمی شده است.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، پس از گذشت چند ساعت از گرفتار آمدن نظامیانش در دام نیروهای مقاومت در جنین، با زبان تهدید در رسانه‌ها ظاهر شد و ادعا کرد: ما به هر خرابکاری دسترسی پیدا می‌کنیم و رویکرد تهاجمی و پیشگیرانه بی‌امان ادامه خواهد یافت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها