رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی:

آمریکا در وارونه جلوه دادن حق و باطل پیشرو است

رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکایی‌ها در وارونه جلوه دادن و معکوس کردن حق و باطل پیشرو هستند.
رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکایی‌ها در وارونه جلوه دادن و معکوس کردن حق و باطل پیشرو هستند.
کد خبر: ۱۴۱۲۵۳۳

به گزارش جام جم آنلاین، علی بهادری جهرمی روز یکشنبه در نشست خبری این جشنواره در خانه اندیشه‌ورزان ایران اظهار داشت: یکی از حرفه‌ای‌ترین و قوی‌ترین ابعاد حرکتی آمریکا که در این زمینه هم پیشرو است و باید تندیس‌های متعددی به این کشور داد، دروغگویی است و دروغ‌ها را حقیقت و حقیقت را دروغ جلوه می‌دهد.

وی افزود: ایالات متحده در دوران‌ مختلف با وارونه جلوه دادن حقایق پای ثابت یک جنگ به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوده است. وارونه جلوه دادن حق و باطل در مقام نظر و عمل هنر آمریکایی‌هاست.

وی به دستاوردهای این نگاه و مکتب فکری اشاره کرد و گفت: امریکا با ادعای حمایت از خانواده به دنبال فروپاشی خانواده‌ها هستند، در خصوص زنان و کودکان هم با آموزش‌های منحرف اخلاقی و جنسی، کارنامه آمریکا از شمال تا جنوب و شرق تا غرب بر همگان آشکار است.

رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره افشای حقوق بشر آمریکایی خاطرنشان کرد: نوع نگاه اسلام و کشورهای اسلامی به مقوله‌های حقوق بشری روشن بوده و رویه‌ها و قاعده‌گذاری خود را دارد اما اقدام‌های آمریکا در تمام سطوح جهان گسترده است و ایرانی‌ها شاید بیش از همه قربانی نقض حقوق بشر از سوی آمریکایی‌ها بوده اند.

وی گفت: چگونه حقوق بشر و حق بر سلامت و آموزش اعم از حوزه دانش‌های پیشرو، نانو، فضایی و صلح‌آمیز با تحریم قابل جمع است؟

بهادری‌ جهرمی با بیان اینکه در داخل خود آمریکا برای دور زدن تحریم‌ها ۴۰ میلیارد دلار هزینه می‌شود، افزود: هر آنچه این مسیر کج پیش می‌رود واقعیت عریان خود را بیشتر نشان می‌دهد. باید گزارش داد چه کسی ۶ میلیون سوری را آواره کرد و با یک دکمه ۲۲۰ هزار ژاپنی را قتل عام کرد، آثار بمب‌های شیمیایی همچنان وجود دارد.

بهادری جهرمی با اشاره به برخی مصادیق نقض حقوق بشر از سوی آمریکایی‌ها اعم از قتل‌عام بوسنیایی‌ها و کشتار ۹۰۰ هزار افغان گفت: ابعاد تجاوزهای آمریکایی‌ها باید تبیین شود که در دوره‌های مختلف تاریخی اتفاق افتاده است. این رویدادها بهانه بسیار خوبی برای پرداخت به این جنایت‌هاست و رسانه‌های داخلی و خارجی باید بیش از پیش ابعاد این دروغ‌ها را به نمایش بگذارند.

اسماعیل آجرلو دبیر جشنواره هم گفت: دبیرخانه جشنواره از سال ۹۵ پیرو سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند «بهتر است این ایام که مجموعه‌ای از مصادیق نقض حقوق بشر آمریکایی علیه ایران اتفاق افتاده به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شود»، تشکیل شد.

وی افزود: دبیرخانه بین‌المللی جشنواره در ۵ زمینه فعالیت‌های خود را ساماندهی کرده است. بخش اول مراسم بزرگداشت افشای حقوق بشر آمریکایی و اعطای نشان ملی و دومین دوره آن است و به افراد برجسته‌ای که در داخل و خارج از کشور به مصادیق نقض حقوق بشر آمریکایی اعم از اقتصادی و تحریم‌ها، آسیب‌دیدگان ناشی از نقض حقوق بشر، فعالان هنری و فعالان در زمینه نقض حقوق بشر آمریکایی و جوانانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، اعطا می‌شود.

وی از تشکیل کمیته ویژه‌ای برای مطالبه‌گری کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ خبر داد و گفت: این کودتا زیان‌های زیادی علیه ملت ایران وارد کرد و اگرچه مصادیق حقوقی در این زمینه داشتیم اقدام چشمگیری اما انجام نشده است و دبیرخانه در ششمین دور از جشنواره به دنبال طرح دعوی علیه این اقدام است و در ۲۸ مرداد این طرح دعوی صورت می‌گیرد.

آجرلو گفت: یکی از موضوعات این دوره از جشنواره فعالیت‌های هنری شامل کارتون، استندآپ کمدی و شعر و هجو است. بخش علمی و پژوهشی جشنواره هم شامل نشست‌های علمی و پژوهشی، مقالات علمی و پژوهشی و کتاب‌هایی است که در زمینه افشای حقوق بشر آمریکایی منتشر شده است. فراخوان رسانه‌ای هم در زمینه تولیدات خبری ارائه خواهد شد.

وی اظهار داشت: موضوع محوری جشنواره در سال جاری زن در آیینه حقوق بشر آمریکایی و نگاه حقوق بشر آمریکایی نسبت به زنان است. با توجه به فعالیت‌های دشمنان در این زمینه، موضوع ما در ششمین دور جشنواره با این محوریت است.

وی گفت: امسال توجه ویژه‌ای به بخش بین‌المللی داریم و فراخوان‌های ما در بخش‌های مختلف شامل بخش بین‌الملل است و همزمان با تهران همین نشست در یکی از کشورهای حوزه مقاومت و یکی از کشورهای آمریکای لاتین برگزار می‌شود.

حامد فخری‌زاده فرزند شهید فخری‌زاده هم گفت: وقتی به جریان اندیشه‌ای و تفکری حضرت امام در شکل‌گیری انقلاب قبل از سال‌های ۵۶ و ۵۷ نگاه می‌کنیم حتی در کتب ایشان، نوع نگاه و اندیشه ایشان فلسفه حکومت اسلامی است و به جریان استکبارستیزی و مبارزه با ظلم از همان شروع انقلاب می‌پردازد.

وی افزود: هم نوع نگاه دشمن شناسی و استکبار ستیزی هنوز جزو مسائل بزرگ جریان استکبار و آمریکاست و مساله اصلی آمریکا هرگز مسائل هسته‌ای نبوده که با اصل نظام مقتدر جمهوری اسلامی است که هر روز با بهانه‌های مختلف به دنبال خدشه‌دار کردن جریان اقتدار و قدرت نظام هستند و نه تنها خدشه‌دار نمی‌شود که به برکت خون شهدا و نگاه ویژه حضرت ولیعصر این نظام گسترده‌تر خواهد شد و به زودی پرچم انقلاب از دستان مقام معظم رهبری به دست امام زمان برسد.

به گفته وی، این شورا وظیفه تعیین سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی ششمین جشنواره بین‌المللی افشای حقوق بشر آمریکایی را برعهده دارد و همچنین انتخاب نهایی گزینه‌های دریافت دومین نشان ملی افشای حقوق بشر آمریکایی نیز با این شوراست.

ششمین دوره جشنواره بین المللی افشای حقوق بشر آمریکایی و دومین دوره اهدای نشان ملی با دبیری اسماعیل آجرلو در سال جاری برگزار می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها