گفت‌وگو با فرمانده ناوگروه ۸۶ ارتش

متولد پنجاه و هفت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دریا خط مقدم مقابله و مواجهه با دشمنان‌ است

وزیر دفاع گفت: دریا خط مقدم مقابله و مواجهه ما با دشمنان‌ است و برخی از تهدیدات جمهوری اسلامی ایران ریشه در دریا دارد. بنابراین؛ برای حضور قدرتمندانه در آبراه‌ها و سرزمین‌های آبی نیازمند صنعت دریایی پیشرفته، قدرتمند، چند منظوره با قابلیت‌های بین‌المللی هستیم.
کد خبر: ۱۴۱۲۴۷۱

به گزارش جام جم آنلاین، امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پس از بازگشت ناو دنا از ماموریت ناوگروه 86 با حضور در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و در دیدار با کارکنان این سازمان موفقیت ناوشکن دنا را به مهندسان و کارکنان این مجموعه تبریک گفت.

دریا خط مقدم مقابله با دشمنان است

امیر آشتیانی در این دیدار با یادآوری اهمیت پایمردی در مسیر پیشرفت نظام گفت: رمز موفقیت رزمندگان اسلام اخلاص، اتصال به ذات اقدس الهی و توکل به او و ‌توسل به ساحت ائمه اطهار(س) است و باید توجه بسیار زیادی به معنویت داشت؛ زیرا این موضوع تقویت کننده انگیزه و روحیه در همکاران و زمینه‌ساز شکل‌گیری سازمان ارزشی است.

وزیر دفاع در این دیدار با اشاره به جایگاه راهبردی دریا در اندیشه فرماندهی معظم کل قوا به مطالبه معظم‌له در حوزه دریا اشاره کرد و پیشرفت های شگرف دریایی امروز کشور را مرهون توجهات و تدابیر ایشان به دریا دانست و بر این اساس لزوم حضور مقتدرانه در دریا و اهمیت قدرت دریایی را برای اقتصاد، تجارت، صنعت و دفاع بسیار حیاتی ارزیابی کرد.

وی افزود: دریا خط مقدم مقابله و مواجهه ما با دشمنان‌ است و برخی از تهدیدات جمهوری اسلامی ایران ریشه در دریا دارد. بنابراین؛ برای حضور قدرتمندانه در آبراه‌ها و سرزمین‌های آبی نیازمند صنعت دریایی پیشرفته، قدرتمند، چند منظوره با قابلیت‌های بین‌المللی هستیم و از طرفی علم و فناوری دریایی در حوزه دفاعی می تواند پیشران و پیش برنده صنعت دریایی کشور و در خدمت کشور باشد.

امیر آشتیانی با اشاره به رشد روز افزون علم و فناوری های دریایی همانند هوش مصنوعی، رباتیک ، ارتباطات و غیره، توجه به زنجیره علمی،کامل و ارزش ساز این صنعت را ضروری دانست و با بیان اینکه این زنجیره با همراهی بخش های مختلف وزارت دفاع همانند موشکی، راداری، پدافندی و الکترونیک تکمیل می‌شود، لزوم هم‌افزایی و هماهنگی و اولویت بندی را یادآور شد.

وزیر دفاع با تاکید بر بهره‌گیری و به‌کارگیری خلاقانه و ابتکاری پیشرفت های دفاعی با یکدیگر و خلق محصولات با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده را بسیار مهم توصیف کرد.

وی با اشاره نقش دانشگاه های کشور و شبکه همکاران شرکت های دانش بنیان، همکاری با ظرفیت های ملی و علمی کشور را مورد تاکید قرار داد و بومی‌سازی و طراحی محصولات جدید را براساس نیاز نیروهای مسلح ‌پیشرفته دنیا و نسل‌های آینده صنعت دریایی را به همراه خدمات پس از فروش، آموزش، نگهداری، تعمیرات، رفع اشکالات خواستار شد.

امیر آشتیانی با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی برای انجام کارهای بزرگ بر لزوم رسیدگی و توجه به آنان تاکید کرد.

در انتهای این دیدار جمعی از مدیران ضمن ارائه گزارش از اهم اقدامات، دیدگاه های خود را بیان کردند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها