در این مقاله قصد داریم به روش های چاپ لیوان ب‍پردازیم
کد خبر: ۱۴۱۱۱۱۱

راهنمای چاپ انواع لیوان و چاپ لیوان تبلیغاتی

در این مقاله قصد داریم به روش های چاپ لیوان ب‍پردازیم:

لیوان و بخصوص لیوان سرامیکی و ماگ تبلیغاتی یا حتی لیوان کاغذی یکی از مهمترین و پراستفاده ترین هدایای تبلیغاتی به حساب می آیند که در طرح و شکل ها و جنس های مختلفی به بازار عرضه می شوند. لذا بسته به همین تفاوت در طرح و جنس نیز دارای روش های چاپ متفاوتی نیز هستند.

چاپ لیوان بویژه نوع لیوان سرامیکی علاوه بر اینکه جذابیت بصری فوق العاده ای ایجاد می کند در صورتی که دارای طرح و لوگوی تبلیغاتی نیز باشد بسیار می تواند تحت قالب یک نوع هدیه تبلیغاتی اهداء شده به مشتریان و مخاطبان در توسعه برندینگ و رونق کسب و کارها موفق عمل نماید.

لیوان تبلیغاتی جزو هدایای تبلیغاتی هستند که ما هر روزه از آنها برای نوشیدن آب و مایعات استفاده می کنیم و به جهت نیازضروری بدن به آب جزو وسایل غیرحذف شدنی زندگی مان نیز محسوب می شوند.

با این حساب اگر قرار باشد بر روی لیوان های سرامیکی که از انواع مختلفی در طرح و رنگ برخوردارند، چاپ انجام شود می توان از روش های چاپ لیوان چون چاپ سابلیمیشن، چاپ تامپو و چاپ سیلک استفاده کرد و اگر قرار باشد چاپ تبلیغات بر روی لیوان های کاغذی صورت پذیرد می بایست از چاپ افست استفاده کرد که به نسبت بقیه روش های چاپ بهتر و مقرون به صرفه تر هستند و کیفیت خروجی چاپ بهتری نیز ارائه می دهند.

شاید اهمیت لیوان و چاپ بر روی آن به عنوان یک هدیه تبلیغاتی عالی را اینطور بشود فهمیدکه وقتی برای رفع خستگی با آن چای یا قهوه می خوریم یا برای رفع تشنگی آب می نوشیم در واقع به هنگام لذت بردن با طرح و لوگوی چاپ شده روی آن مواجه می شویم که می تواند تاثیر بیشتری بر مغز بگذارد و بهتر در خاطر مابماند.

انواع روش چاپ لیوان تبلیغاتی

هرچند هدایای تبلیغاتی لیوان تنها محدود به لیوان های سرامیکی و کاغذی نمی شود و از انواع دیگری نیز چون ماگ یا لیوان های شیشه ای و پلاستیکی و ... هم استفاده می شود اما این دو نوع چون از انواع پرکاربرد و رایج آنها هستند و از طرفی تقریبا از چاپ مشابهی نیز با آنها برخوردارند لذا قصد داریم فقط به روش های چاپ بر روی این دو نوع لیوان بپردازیم.

اشنایی با انواع شیوه های چاپ لیوان

چاپ لیوان سرامیکی

لیوان سرامیکی از آن مدل لیوان های پرطرفداری هستند که اصولا رنگ سفید آن بیشتر برای جنبه های تبلیغاتی از جمله هدیه تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر اینکه امکان چاپ بهتر و کاملتری را فراهم می آورد، چاپ انجام شده بر رویش از وضوح و جزئیات بالاتری نیز برخوردار است. با اینحال برای چاپ بر روی این نوع لیوان معمولا از 3 روش استفاده می شود که عبارتند از:

  • چاپ سابلیمیشن حرارتی لیوان

پر استفاده ترین روش های چاپ لیوان از جمله لیوان سرامیکی همین روش سابلیمیشن حرارتی است بخصوص که اگر بخواهیم از طرح های فانتزی و مشابه آن استفاده کنیم.

در این روش با استفاده از جوهر سابلیمیشن، طرح بر روی کاغذ سابلیمیشن طراحی می شود و سپس بر روی بدنه لیوان در جایی که قرار است چاپ شود با چسب مخصوص چسبانده می شود و بعد با اعمال حرارت به کاغذ، جوهر روی آن را از حالت مایع به گاز تبدیل کرده و به داخل جسم سطح لیوان انتقال می دهد.

  • چاپ تامپو لیوان

در این روش از چاپ که به جهت هزینه های ارزان قیمتش برای چاپ بر روی انواع لیوان تبلیغاتی اعم از سرامیکی و شیشه ای و... استفاده می شود. همچنین به جهت امکان چاپ بر روی کلیه سطوح از جمله گرد و منحنی و محدب و... و همینطور امکان چاپ بر روی اغلب مواد و متریال، دارای طرفداران خاص خود نیز می باشد.

روش های چاپ لیوان هم بدین شکل است که ابتدا طرح بر روی کلیشه ای فلزی به صورت گود طراحی می شود و سپس داخل آن طرح با استفاده از یک غلطک، رنگ ریخته می شود و در انتها یک پد اسفنجی که قابلیت طرح پذیری با رنگ را دارد بر روی قسمت گود فرود می آید و طرح را به صورت رنگ بر روی خود سوار کرده یا به قولی منتقل می کند و بعد آن را اتوماتیک بر روی وسیله مورد نظر انتقال می دهد.

  • چاپ سیلک لیوان

این روش نیز یکی از روش های چاپ لیوان از جمله انواع لیوان است که امکان چاپ بر روی اجسام مدور و غیر همسطح را می دهد و همچنین می توان بر روی هر نوع مواد و متریالی کار چاپ تبلیغات را انجام داد.

در این نوع چاپ ابتدا طرح بر روی یک توری یا پارچه توری شکل دارای سوراخ های بسیار ریز طراحی می شود و بعد از ثابت کردن آن در یک قاب، اقدام به پوشاندن قسمت های غیر از طرح با مواد مخصوص می کنند و سپس با فشار کاردک یا غلطک آغشته به رنگ، رنگ را از قسمت طرح که دارای سوراخ های بسیار ریزی است و پوشانده نشده عبور داده و طرح بر روی وسیله مورد نظر چاپ می شود.

چاپ لیوان کاغذی

لیوان کاغذی یکی از پرمصرف ترین و در عین حال پرطرفدارترین اقلام تبلیغاتی است که در دو سایز 200 سی سی و 360 سی سی تولید می شود. از این وسیله پرمخاطب بیشتر در رستوران ها و اغذیه ها و... یا نمایشگاه ها و سمینارها و... استفاده می شود و مناسب سرو نوشیدنی های سرد و گرم است.

با اینحال هرچند روش های چاپ تبلیغات بر روی لیوان کاغذی متعدد است اما یکی از روش های مرسوم و پر طرفدار آن استفاده از چاپ افست می باشد.

در این روش از چاپ بعد از اینکه طرح و پیام چاپی مورد نظرتان را برای چاپ آماده کردید نوبت به مرحله قالب سازی می رسد که می بایست مثلا اگر لیوان است قالب آن ساخته شود و سپس به واحد لیتوگرافی فرستاده می شود که پلی بین فایل آماده چاپ و چاپ نهایی است.

در این قسمت فایل آماده چاپ به صورت هر رنگ بر روی صفحات فلزی اختصاصی به نام زینک پرینت می شود و سپس چاپخانه از این صفحات برای چاپ هر رنگ و طرح نهایی بهره می برد. همچنین روکش روی لیوان های کاغذی نیز پس از چاپ انجام می شود. در چاپ افست که با دستگاه های پیشرفته و مجهزی انجام می گیرد، سرعت و دقت کار بسیار بالاست و چاپ در تیراژهای بالا انجام می پذیرد.

چاپ کوره ای لیوان تمام مشکی

بر خلاف تمام مدل های لیوان سرامیکی موجود که به روش سابلیمیشن ( حرارتی ) امکان چاپ دارند ، چاپ لیوان تمام مشکی به صورت کوره ای امکان چاپ دارند. به دلیل اینکه روش چاپ لیوان تمام مشکی و یا حتی لیوان شخصی متفاوت است. چاپ این لیوان برخلاف سایر لیوان های هدایای تبلیغاتی گیفتو شامل یک هزینه لیوان خام به علاوه هزینه چاپ به ازای هر رنگ می باشد که این هزینه چاپ همان طور که اشاره شد ارتباط چندانی به تعداد سفارش ندارد.

با توجه به اینکه سیستم چاپ روی لیوان تمام مشکی کوره ای می باشد ، ماندگاری چاپ این محصول فوق العاده زیاد می باشد و در مقابل خراش بسیار مقاوم می باشند.

چاپ لیوان شیشه ای

چاپ لیوان شیشه ای که با نام دیگر لیوان یخی شناخته می شود یکی دیگر از خدمات مجموعه هدایای تبلیغاتی گیفتو می باشد. مات بودن این لیوان یکی از علت های علاقه به این مدل لیوان تبلیغاتی می باشد و آن را متفاوت، چشمگیر و دارای روح کلاسیک می نمایاند. چاپی که برای لیوان شیشه ای یا یخی مورد استفاده قرار می گیرد بصورت یووی بوده و رنگ ها بصورت منفک از هم چاپ خواهد گردید. بنابراین اگر لوگوی شما دارای گرادیانت باشد، گرادیانت حذف شده و بصورت ساده چاپ میگردد. کیفیت و دقت چاپ روی ماگ شیشه ای بسیار بالا می باشد.

اشنایی با انواع شیوه های چاپ لیوان

چاپ لیوان تبلیغاتی ارزان

یکی دیگر از لیوان های تبلیغاتی که در تیراژ بالا با قیمت بسیار پائین قابل ارائه می باشد لیوان چینی می باشد. لیوان سرامیکی چینی تولید داخلی بوده و با چاپ کوره ای و جعبه رایگان ارائه می گردند. چاپ کوره ای چاپی می باشد که مقاومت و ماندگاری آن نسبت به تمامی چاپ های دیگر بیشتر بوده و از این جهت بسیار قابل اطمینان است به همین علت حتی با ماشین ظرفشوئی نیز براحتی قابل شستشو می باشد. کیفیت لیوان های چینی درجه 3 محسوب می گردد اما از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هزینه و کیفیت چاپ در مجموعه هدایای تبلیغاتی گیفتو

مجموعه گیفتو با سال ها تجربه عملی در زمینه تولید انواع هدایای تبلیغاتی از جمله تولید انواع لیوان تبلیغاتی اعم از لیوان سرامیکی و لیوان کاغذی و ... و با در اختیار داشتن انواع روش های چاپ و تجهیز به جدیدترین و مدرن ترین دستگاه های چاپ انوماتیک و نیمه انوماتیک، این نوید را به گواه مشتریان و مخاطبان خود به شما می دهد که بهترین و سریع ترین خدمات چاپ را در این مجموعه دریافت کنید. ما معتقدیم که جلب اعتماد مشتریان و مخاطبان اتفاقی نیست.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها