نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین:

در تعامل میان ایران و آژانس اتمی پیشرفت حاصل شده است

نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین امروز اعلام کرد: در تعاملات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشرفت بسیار ملموسی حاصل شده است.
کد خبر: ۱۴۱۱۰۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین امروز چهارشنبه از پیشرفت «بسیار ملموس» در تعاملات میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین‌ المللی مستقر در وین در پیامی توییتری در این خصوص نوشت: ما استقبال می کنیم که پس از چندین سال حل و فصل مسائل باقیمانده ذرات اورانیوم اعلام نشده بین آژانس انرژی اتمی و ایران، اکنون اولین پیشرفت جزئی و در عین حال بسیار ملموس حاصل شده است.

«میخائیل اولیانوف» در این خصوص اضافه کرد: این موضوع نشان دهنده قصد طرفین برای تعامل سازنده است.

این مقام روس در توییت دیگری اضافه کرد: شورای حکام آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی روند بررسی توافقات پادمانی ان‌ پی‌ تی با ایران را به اتمام رساند. یکی از اصلی‌ ترین محورهای اختلاف در جریان مباحثات این بود که «نیمه لیوان پر است یا خالی». پاسخ به این سوال به احساسات ذهنی سخنران‌ ها بستگی داشت.

وی دیروز سه شنبه به اتهام‌ زنی‌ های ضدایرانی اتحادیه اروپا نیز واکنش نشان داده بود.

او در این خصوص نوشته بود: کشورهای غربی در نشست شورای حکام آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی گلایه ها و نگرانی‌ های زیادی را درباره برنامه هسته‌ ای ایران ابراز کردند. جدی گرفتن آن‌ ها سخت است، زیرا ایالات متحده و ۳ کشور اروپایی عضو برجام می‌ توانند در صورت بازگشت به گفتگوهای وین برای نهایی کردن توافق به حل‌ و فصل سریع این مسائل کمک کنند.

این در حالیست که اتحادیه اروپا پیشتر با صدور بیانیه‌ ای بار دیگر به اتهام‌ زنی علیه برنامه هسته‌ ای صلح‌ آمیز ایران پرداخته و مدعی شده بود که خطر بحران اشاعه هسته‌ ای در منطقه در پی تشدید مسیر هسته‌ ای ایران افزایش یافته است!

در بیانیه اتحادیه اروپا در این خصوص آمده بود: بروکسل به سرمایه‌ گذاری دیپلماتیک و سیاسی برای احیای محدودیت‌ های لازم پیرامون برنامه هسته‌ ای ایران برای اطمینان از این که به سلاح هسته‌ ای دست نمی‌ یابد، ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز دیروز دوشنبه مدعی شده بود که ایران همچنان بزرگترین تهدید برای رژیم صهیونیستی است و این کشور نمی تواند به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

بلینکن مدعی شد: همه گزینه ها روی میز است تا اطمینان حاصل شود که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند. 

منبع: مهر

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها