با حضور مسئولین کشوری و استانی یک شرکت دانش بنیان در کلیبر خط تولید لوله های فلزی ترمز خوردو را که در انحصار چند کشور اروپایی بود افتتاح کرد.
کد خبر: ۱۴۱۰۵۳۳

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: معاون عمرانی استاندار آذربایجانشرقی در آئین افتتاح  تولید لوله های فلزی ترمز در یک شرکت دانش بنیان تولید قطعات خودرو گفت آذربایجان شرقی یکی از استان های پیشرو در تولید قطعات خودرو می باشد که علاوه بر تامین نیاز صنایع خودروسازی موجب اشتغال هزاران نفر در این واحد های تولیدی شده است.

جبار علی ذاکری افزود: علیرغم اینکه کلیبر جزو مناطق کمتر توسعه یافته می باشد اما در سالهای اخیر کارهای ارزشمندی در حوزه های مختلف بخصوص تولید قطعات خودرو انجام شده و مدیریت ارشد استان و استانداری آذربایجان شرقی نیز حامی متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه می باشد.

photo_2023-05-31_21-43-44

وی به موقعیت ویژه منطقه کلیبر در زمینه های مختلف بخصوص  کشاورزی، گردشگری و بخصوص همجواری بامنطقه آزاد ارس اشاره کرد واین شهرستان را سرشار از پتانسیل های مختلف برای سرمایه گذاری ذکر کرد و بر ضرورت تداوم برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذاران در راستای توسعه اقتصادی و اشتغال منطقه تاکیدکرد. 

حاتمی نماینده مردم کلیبر خدافرین و هوراند نیز باقدردانی از تلاشهای انجام شده توسط این شرکت در راستای خودکفایی در صنایع قطعات تولید خودرو  افزود: علیرغم تلاش دشمنان در ارائه تحریمهای ظالمانه خوشبختانه به دست فرزندان غیور این مرزوبوم شاهد تولید قطعاتی هستیم که پیش از این از کشورهای اروپایی با ارزبری زیادی وارد می کردیم. 

وی افزود: امروز بزرگترین افتخار ما  شکست انحصار کشورهای اروپایی و تولید این قطعات در منطقه کلیبر توسط متخصصان شرکت دانش بنیان هوراند پلاستیک هستیم که با افتخار نماد ساخت ایران که نشان غرور ملی ماست روی این تولیدات حک شده است.

حمیدرضا صمدی رییس هیات مدیره هلدینگ رایزکو نیز در این مراسم با تاکید بر پیگیری این مجموعه بر رفع موانع تولید  وایجاد اشتغال در مناطق محروم  اعلام کرد:هلدینگ رایزکو در 6 استان با 23 واحد تولیدی و 5000 نفر نیروی انسانی فعالیت میکند که از این تعداد امروز در هوراند پلاستیک کلیبر در نقطه صفر مرزی از 150 نفر به 200 نفر میرسد.

صمدی افزود :  این خط با سرمایه گذاری بالغ بر 3 میلیون دلار افتتاح می‌گردد که نوآوری و حل مشکلات زیست محیطی از اهداف اصلی همه پروژه ‌های رایزکو است و این خط نیز به دلیل روکش های ترمز پلی آمید قابل برگشت به محیط زیست است.

وی در بخشی دیگر سخنانش نیز با اینکه در روز  1388/8/8 تصمیم گرفتیم تا 40 پروژه را در روز ولادت امام هشتم راه‌اندازی کنیم و امروز شاهد افتتاح 12 امین پروژه بودیم.

photo_2023-06-03_00-38-51

 مدیر شرکت دانش بنیان هوراند پلاستیک در آئین افتتاح خط تولید  این  طرح ملی  در شهرک صنعتی یوزبند کلیبر گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در شکست تحریم اقتصادی دول استکباری  و رشد تولید شرکت دانش بنیان هوراند پلاستیک با پژوهش های کاربردی  وبهره مندی از پرسنل فنی وتجربه توانست برای اولین بار در کشور لوله های فلزی ترمز خودرو را که پیش از درانحصار چند کشور بودند بدست متخصصان جوان ونخبه این شرکت در کلیبر تولید کرد.

امیررضا کلانتری افزود: با افتتاح خط تولید آن بیش از ۸۰درصد نیاز خودرو سازی کشور به این قطعه توسط،این مجموعه تامین  می شود.

وی افزود : این دومین پروژه منحصر بفرد و ابتکاری در راستای نیل به خودکفایی کشور است و پیش از این ودر سال گذشته نیز  با قطعه  وارداتی  " تولید اتصالات سیستم سوخت رسانی افتتاح و صنعت خودروسازی از واردات آن بی نیاز  شد و امروز نیز  شاهد افتتاح خط تولید لوله‌های فلزی سیستم ترمز هستیم.

این مقام مسئول  سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح را ۱۵۰ میلیارد ریال و ۳ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: با افتتاح این خط از خروج سالانه پنج میلیون دلار ارز جلوگیری می‌شود.

کلانتری همچنین با بیان اینکه با افتتاح این خط 80 درصد نیاز داخل تامین خواهد شد گفت: با گشایش خط لوله‌های فلزی ترمز برای ۳۰نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی شد.

این کارخانه تولید قطعات خودرو  در منطقه محروم کلیبر واقع شده و هم اکنون قریب به دویست نفر در آن مشغول کار هستند.

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها