21 تا 23 تیرماه همزمان با آیین ویژه گرامیداشت روز صنعت و معدن؛

اجلاس سراسری خانه‌های صمت کشور در تبریز برگزار می‌شود

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در نشست خبری برگزاری رویداد ملی اجلاس سراسری خانه‌های صمت کشور که از 21 تا 23 تیرماه و هم‌زمان با آیین ویژه گرامیداشت روز صنعت و معدن برگزار خواهد شد، با اشاره به جایگاه ویژه رسانه ها در کشور، گفت: اجلاس سراسری خانه های صمت کشور امسال از 21 تا 23 تیرماه در تبریز برگزار خواهد شد .
کد خبر: ۱۴۱۰۲۵۴

جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: سولماز علیپور افزود: این اجلاس یک رویداد ملی است و مهمانانی که از خانه های صمت سراسر کشور در این اجلاس حضور پیدا می کنند، هر کدام مدیریت یک بخش صنعتی را در استان خود بر عهده دارند و یک سرمایه گذار موفق هستند که حضور این افراد در آذربایجان شرقی یک فرصت مناسب است که باید به نحو احسن از آن استفاده کنیم.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: هدف ما از برگزاری این اجلاس نمادین نیست بلکه تلاش می کنیم از این رویداد ملی به عنوان یک فرصت بی نظیر برای اقتصاد استان استفاده کنیم و دستاوردهای مثبتی را برای آذربایجان شرقی کسب کنیم.

علیپور همزمانی در خصوص همزمانی رویداد ملی اجلاس سراسری خانه‌های صمت کشور با آیین ویژه گرامیداشت روز صنعت و معدن گفت: این همزمانی باعث می شود آیین ویژه گرامیداشت روز صنعت و معدن چهره ای متفاوت به خود گرفته و به یک آیین ملی تبدیل شود چرا که علاوه بر مسئولین کشوری، حداقل 100 نفر از کارآفرینان و تولیدکنندگان استانهای دیگر در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی هم‌چنین از رونمایی پوستر این اجلاس توسط استاندار آذربایجان شرقی در روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: در آیین گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن که در روز دوم این اجلاس برگزار می‌شود، از واحدهای منتخب استان شامل ۲۱ گروه صنعتی، دو گروه معدنی، بخش خدمات فنی و مهندسی، بخش تحقیق و توسعه، خوشه کسب و کار، شهرک صنعتی و پیشکسوت که در کمیته انتخاب روز صنعت و معدن برگزیده شده اند، تجلیل می‌شود.

علیپور اظهار کرد: در روز نخست اجلاس با حضور روسا و دبیران کل خانه‌های صنعت و معدن استان‌های کشور در چهار بخش بیمه، بانک، مسائل کار و کسب و کار موضوعات مختلف مطرح می‌شود و در نهایت بیانیه‌ای صادر خواهد شد که اجمالی از اتفاقات و مباحث مطرح شده در اجلاس بوده و اهم خواسته‌های فعالان بخش صنعت و معدن و دستاوردهای اجلاس را مطرح خواهد کرد.

وی با بیان این‌که کمیسیون‌های مختلف اجلاس مشخص شده است، گفت: از تمامی خانه‌های صنعت و معدن استان‌ها در حال نظر خواهی و احصا مشکلات و چالش ها هستیم و در خصوص مسائل دیگر نیز کمیسیون های مربوطه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص شاخص‌ها و معیارهای تعیین واحدهای صنعتی و معدنی نمونه استان نیز اظهار کرد: فرم‌های مربوط به انتخاب واحدهای نمونه از سوی وزارتخانه ارسال می‌شود که دارای ۲۱ آیتم بوده و واحدها در کمیته‌ای با حضور نمایندگانی از ارگان‌های دخیل در حوزه صنعت، معدن و تجارت بر اساس شاخص‌هایی از جمله میزان رشد تولید واحد نسبت به سال قبل، رشد میزان صادرات و ... بررسی شده و از میان آن‌ها، واحدهای نمونه جهت تجلیل انتخاب می‌شوند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها