پیام جمهوری اسلامی ایران تا دورترین نقاط پایتخت
حسن عابدینی در مراسم رونمایی از هویت بصری جدید صدا وسیما البرز؛

پیام جمهوری اسلامی ایران تا دورترین نقاط پایتخت

استاندار البرز گفت: توافق نامه همکاری برای تسریع در تکمیل آزادراه شمالی کرج نهایی شد و تکمیل آزادراه شمالی کرج به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
استاندار البرز گفت: توافق نامه همکاری برای تسریع در تکمیل آزادراه شمالی کرج نهایی شد و تکمیل آزادراه شمالی کرج به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
کد خبر: ۱۴۱۰۱۱۰

به گزارش جام جم آنلاین البرز، مجتبی عبداللهی روز سه شنبه در نشست ویژه بررسی روند پیشرفت پروژه آزادراه شمالی کرج با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و معاون وزیر راه و شهرسازی در محل کارگاه این پروژه برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت، اهمیت این پروژه ملی، ویژگی های خاص در ارتباط با اتصال استان های غربی کشور به پایتخت و چندین استان کشور و گره گشایی از ترافیک ملی را مورد اشاره قرار داد و بر لزوم تعامل و هم افزایی دولت و شهرداری برای تسریع در پیشبرد امور، تاکید کرد.

وی ادامه داد: تکمیل این پروژه به بیش از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و براساس توافق صورت گرفته ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم شهرداری است.

عبداللهی، با طرح درخواستی مبنی بر تزریق هزار میلیارد تومان از سوی دولت و هزار میلیارد تومان نیز از شهرداری کرج، تحقق این امر را اقدامی موثر در سرعت بخشی به روند تکمیل پروژه ضروری دانست.

وی افزود: متعهد می شویم که با این همراهی، هفته دولت سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه بزرگ و مطالبه مردمی برای برون رفت از گره های ترافیکی خواهیم بود.

استاندار البرز گفت: در صورت تزریق ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی، باقی اعتبار مورد نیاز نیز به شکل تملک‌ املاک تامین می شود.

وی افزود: طی تفاهم نامه ای با امضای نماینده دولت، شهرداری کرج و پیمانکار، نحوه تامین اعتبار و سایر همکاری ها به صورت مشخص بیان شده و به طور قطع راهگشا خواهد بود.

بزرگراه شمالی کرج به طول ۱۷.۵ کیلومتر عملیات اجرایی آن از تیرماه سال ۹۵ آغاز شده و اکنون حدود ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.این بزرگراه ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج - قزوین در غرب کرج متصل می کند و موجب روان سازی ترافیک در آزاد راه های استان البرز می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها