با حضور مشاوران و پیمانکاران

جلسه بررسی امکان آبگیری سد نرماب برگزار شد

جلسه بررسی امکان آبگیری سد نرماب با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و اعضای کمیته بررسی امکان آبگیری سدهای کشور، معاون فنی و مهندسی شرکت مدیریت منابع آب ایران و همکاران ایشان، معاون طرح و توسعه و مجری طرح و مشاوران و پیمانکاران طرح در سالن کوثر شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.
جلسه بررسی امکان آبگیری سد نرماب با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان و اعضای کمیته بررسی امکان آبگیری سدهای کشور، معاون فنی و مهندسی شرکت مدیریت منابع آب ایران و همکاران ایشان، معاون طرح و توسعه و مجری طرح و مشاوران و پیمانکاران طرح در سالن کوثر شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۸۴
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان ، دکتر ایرج حیدریان مدیر عامل شرکت در این جلسه اظهار کرد: طی بازدید صورت گرفته  از سد نرماب طی هفته گذشته، برخی اقدامات برای تکمیل باقی مانده مولفه های سد در حال انجام است و جهت تکمیل نیاز به همکاری برخی دستگاه های اجرائی مانند منابع طبیعی و بنیاد مسکن و... می باشد.
دکتر حیدریان افزود: سد نرماب مهم ترین سد استان گلستان است و آب شرب حدود یک چهارم جمعیت استان را تامین می نماید از این طرح، فعالیت هایی نظیر تکمیل روستای جنگلده بالا، جابجایی قبرستان، تکمیل هیدرومکانیکال و الکتریکال سد ، خریداری اراضی باقی مانده و تعیین تکلیف روستاهای پس پشته، محمد زمان خان و باقر آباد باید با سرعت انجام پذیرد.
مدیر عامل آب منطقه ای استان با بیان اینکه این سد تنها سد تامین آب شرب استان است، و باید تلاش شود هر چه زودتر به اهداف واقعی خود برسد، گفت: امیدوارم کمیته بررسی امکان آبگیری سدها هر چه سریع تر با توجه به بازدید به عمل آمده و ارائه گزارشات مشاور و کارفرما نسبت به اظهار نظر در خصوص توصیه ها و الزامات و چگونگی فرآیند آبگیری سد به کارفرما، اقدام نماید تا متعاقب آن، اقدامات لازم توسط پیمانکار با نظارت مشاور طرح صورت پذیرد.  
دکتر ایمان شعار از همکاران شرکت مدیریت منابع آب ایران و مسئول هماهنگی و مدیریت کمیته مذکور با بیان اینکه سد نرماب بزرگترین سد استان گلستان بوده است و تاکنون تلاش و زحمات زیادی برای این پروژه انجام شده است، گفت: مهم ترین هدف این سد تامین آب شرب است و آب شرب خط قرمز وزارت نیرو است و به همین دلیل هم از لحاظ کمی  هم کیفی باید سدی داشته باشیم سالهای متمادی بدون نقص تامین آب شرب سالم را از مخزن این سد مدیریت نمائیم.
وی با بیان اینکه برخی اقدامات جزئی برای تکمیل مولفه های سد تا آبگیری باقی مانده است، گفت: هدف کمیته آبگیری این است با انتقال تجربیات مختلف که در سدهای کشور و تجربیات بین المللی وجود دارد، کارهای باقی مانده سد به صورت مطلوب انجام شود. در این خصوص توصیه ها و الزامات به صورت دقیق وفنی ارائه خواهد شد.
دکتر فرهادی معاون فنی و مهندسی حوضه آبریز اترک و حوضه های شمالی نیز در این جلسه ضمن تشکر از عوامل اجرائی سد نرماب اظهار کرد: بازدیدی از سد نرماب در راستای بررسی امکان آبگیری سد صورت گرفت و با توجه به اینکه سد یک سازه پیچیده و دارای مولفه های  مختلف از جمله زمین شناسی ،ژئوتکنیک، سازه ای، مکانیکال ، الکتریکال و علاوه بر آن موضوعات اجتماعی شامل استملاک و خصوصا در این سد جابجایی 5 روستا می باشد از حساسیت های لازم برخوردار است، اعضای کمیته آبگیری سدها که افراد باتجربه در صنعت آب کشور و اساتید دانشگاه می باشند نظرات و توصیه های فنی خود را ارائه نمودند که  نتیجه بازدید و جلساتی که طی این دو روز برای بررسی امکان آبگیری صورت گرفته است در قالب گزارشی از سوی مدیریت منابع آب به شرکت آب منطقه ای درسه بخش اقدامات باقی مانده سازه ای و غیر سازه ای ، نکات حین آبگیری و توصیه ها و پیشنهادها ابلاغ خواهد شد. 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها